Aktuality

Sme zvedaví, kam dokráčame

Inter spoznal presný menoslov svojich protivníkov, s ktorými si zmeria sily v rámci Európskeho pohára FIBA. V A-skupine bude čeliť maďarskému Pécs VSK-Veolia, portugalskej Benfice Lisabon a holandskému ZZ Leiden.

Žlto-čierni sa vracajú do pohárovej Európy po štvorročnej prestávke. Už skôr poznali dvoch z trojice súperov: najprv vedeli, že ak neuspejú v úvodnom kole kvalifikácie Ligy majstrov, budú nasadení priamo do A-skupiny Európskeho pohára FIBA, kde ich už čakal bronzový medailista maďarskej najvyššej súťaže Pécs. Podobnú cestu ako Inter, mali aj finalisti portugalskej ligy, ktorí v Lige majstrov nestačili na čiernohorský Mornar Bar. K ním ako posledný do partie v stredu večer pribudol ešte holandský celok, ktorý si miesto zaistil v kvalifikácii. Vyradil bulharský BC Beroe.

„Konečne poznáme finálne zloženie našej skupiny. Dočkali sme sa atraktívnej konkurencie, či už ide o maďarský Pécs, s ktorým to bude tak trocha derby, tradičný holandský klub Leiden z mesta neďaleko Amsterdamu, alebo Benficu. Všetko sú to kluby, ktoré basketbalovým fanúšikom nemusíme nejako zvlášť predstavovať,“ hovorí generálny manažér Michal Ondruš a pokračuje: „Túto skupinu považujeme za atraktívnu a veríme, že naši súperi nám pomôžu do Eurovia arény pritiahnuť nielen bratislavských divákov. V tomto momente je ťažké definovať nejaké výsledkové ambície. Pôjdeme od zápasu k zápasu a sami sme zvedaví, ako uspejeme v tejto medzinárodnej konkurencii.“

Pokiaľ ide o hracie dni, hrá sa spravidla v stredu, ale jednotliví účastníci majú právo vybrať si pre domáce stretnutia aj utorok. To spravil Pécs. Keď vznikal tento text, ešte nebolo stopercentne jasné, ako sa napokon rozhodne Leiden, hoci existoval odôvodnený predpoklad, že podobne ako kvalifikáciu, bude aj skupinovú fázu chcieť odohrať v stredu. Čo je však stopercentne isté, úradujúci majster Slovenska bude hrať svoje domáce stretnutia v stredu, a tak začne svoju púť 23. októbra, keď v Eurovia Aréne privíta Pécs. 

X

X

X

PREDPOKLADANÝ PROGRAM INTERU V A-SKUPINE

STREDA 23. OKTÓBRA: Inter – Pécs (18:00 hod.).

STREDA 30. OKTÓBRA: Leiden – Inter (18:00 hod.).

STREDA 6. NOVEMBRA: Benfica – Inter (22:30 hod.).

UTOROK 12. NOVEMBRA: Pécs – Inter (18:00 hod.).

STREDA 20. NOVEMBRA: Inter – Leiden (18:00 hod.).

STREDA 27. NOVEMBRA: Inter – Benfica (18:00 hod.).


Zoznam aktualít

Naši partneri