Aktuality

Reprezentačnú podkošovú dvojicu doplní Hansen

Tím z bratislavských Pasienkov predstavuje tretiu letnú akvizíciu, s ktorou hodlá vykročiť do ročníka 2020/21. Po slovenskom reprezentačnom krídelníkovi Jaroslavovi Musilovi a americkom rozohrávačovi Darrionovi Strong-Moorovi prichádza pod kôš jeho krajan Chris Hansen.

Mohutný, 201 cm vysoký a 111 kíl vážiaci Hansen je absolvent kalifornskej univerzity v San Diegu. Okrem toho, že je schopným strelcom, je nemenej platný aj na doskoku. A propos, keď sa spomína strelecká forma, 23-ročný rodák z kalifornského Walnut Creeku má ozaj dobrú ruku: v minulej sezóne strieľal z pola s úspešnosťou 54,5%, spoza trojkového oblúka dosahoval 39,3% a z čiary trestných hodov dokonca úctyhodných 94,9%. Pôsobenie v Interi bude jeho prvou hráčskou zastávkou mimo územia USA a vlastne prvou profesionálnou štáciou.  „Už skôr sme avizovali, že v aktuálnej situácii siahneme aj po nováčikoch, teda hráčoch, ktorí čerstvo vychádzajú z amerických univerzít. To je aj prípad Chrisa Hansena, ktorý sa javí ako veľmi vhodný doplnok k podkošovej dvojici Richard Körner – Michael Fusek,“ povedal o najnovšej posile generálny manažér žlto-čiernych Michal Ondruš a pokračoval: „Podľa spôsobu jeho hry by mal byť schopný pôsobiť na palubovke po boku jedného aj druhého z tejto našej slovenskej reprezentačnej dvojice. Verím, že sme pri výbere mali šťastnú ruku a tak ako bolo dobrým zvykom v posledných sezónach, Inter bude aj za súčasných okolností pod košom veľmi silný.“

Či sa naplnia očakávania, ktoré Inter vkladá do ďalšej americkej posily a aj do obmeneného kádra, sa dozvieme od 26. septembra, keď odštartuje nový ročník SBL. Ešte predtým však žlto-čiernych čaká skompletizovanie družstva, z ktorého, okrem španielskeho kouča Alberta Blanca Vilu, poznáme už päticu hráčov. No a potom, od augusta, samozrejme, letná príprava.

X

X

X

FOTO: UC SAN DIEGO


Zoznam aktualít

Naši partneri