Ako si počínali mladí Interisti

Juniori v piatok vycestovali na svoj zápas do Žiaru nad Hronom. Od začiatku duelu sme domácich zaskočili agresívnou obranou po celom ihrisku, vďaka ktorej sme si dokázali už po desiatich minútach vytvoriť až 18 bodový náskok. Súper ani počas druhej štvrtiny nevedel nájsť recept ako prelomiť našu obranu a strácal jednu loptu za druhou. My sme to všetko využili vo svoj prospech a vyrážali do rýchlych protiútokov. Žiarčania počas celého zápasu stratili až 26 lôpt a tak nemohli pomýšľať nad víťazstvom. Interisti si pripísali ďalšiu výhru na svoje konte.

V sobotu juniori nastúpili na domácej pôde proti družstvu MBA Prievidza. Od úvodu sme dali jasne najavo, že aj v tomto zápase pomýšľame len nad výhrou. Prievidžania sa nedokázali počas celého diania zápasu vyrovnať s našou fyzickou hrou, čo pramenilo do frustrácie z ich strany. Zatiaľ čo my sme predvádzali kolektívny výkon. Darilo sa nám hlavne spoza trojkového oblúku, odkiaľ sme premenili až osem pokusov. Na konte máme celkovo už sedem výhier a nula prehier.

Ďalší zástupca z radov mládeže, ktorý náš reprezentoval počas uplynulého víkendu boli naši starší žiaci. Interisti odohrali svoje zápasy na domácej palubovke v EUROVIA Aréne. V sobotu sme privítali rovesníkov z Levíc. Úvod zápasu sa niesol v nepresností na oboch stranách palubovky. Po našom oddychovom čase sme spresnili streľbu a pritlačili v obrane. Súper nedokázal zareagovať na našu zmenu hry, čo sme využili a prvú štvrtinu sme vyhrali v pomere 25-11. Levičania nemali v úmysly sa zdať tak rýchlo. Zlepšili obranu, ale ani to nestačilo a my sme do polčasu zvýšili svoj náskok na 21 bodov. Po zmenách strán sme naďalej pokračovali v našom tempe hry a nakoniec sme si pripísali jasné víťazstvo v pomere 83-52.

V druhom zápase nastúpili naši starší žiaci proti súperovi z Komárna. Začiatok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Na oboch koncoch palubovky družstvá predvádzali pekné akcie ale aj dobrú obranu. Po desiatich minútach sa však všetko zmenilo. Interisti zobrali priebeh zápasu do vlastných rúk a súpera uzavreli na vlastnej polovici ihriska. Polčas tak vyhrali v pomere 43 ku 26. Zvyšok zápasu sa už len dohrával v našej réžii. Interisti strážili svoj náskok a pomaly ho natiahli až na konečný rozdiel 21 bodov. Strelecky sa najviac presadil Weber, ktorý súperov kôš zaťažil 20 bodmi.