Aktuality

Nehrajúci Inter postihla ťažká strata

Basketbalisti Interu Bratislava sa mali dnes večer v rámci 22. kola Niké SBL predstaviť na palubovke úradujúceho majstra a držiteľa Slovenského pohára, tímu Spišských Rytierov. Duel rivalov, ktorých program v uplynulých dňoch poznačilo šarapatenie koronavírusu, sa však odkladá pre karanténu hostí. Z rovnakého dôvodu musia žlto-čierni oželieť aj sobotný domáci zápas 23. kola proti Levickým Patriotom. Aby zlých správ nebolo málo, po dôkladných lekárskych vyšetreniach sa dozvedeli, že stratili „playmakera“ Ivana Gandia-Rosu.

Portorický reprezentant, ktorý bol pred svojim zranením s priemerom oscilujúcim okolo 20 bodov na zápas, najlepším strelcom Niké SBL, mal byť už na ceste domov. Tieto správy nám potvrdil Michal Ondruš, generálny manažér Interu: „Je to veľmi nemilá správa, že po všetkých vyšetreniach sa zranenie šľachy na Ivanovom chodidle ukázalo vážnejšie, než sme dúfali. Liečba si vyžiada niekoľko mesiacov. My dúfame – a Ivanovi prajeme – že to bude čo najmenej, ale s určitosťou vieme povedať, že je vylúčené, aby ešte nastúpil do aktuálnej sezóny. Zápas v Prievidzi, v ktorom sa zranil, bol jeho posledný za náš tím. Ivan cestuje domov, do Portorika a všetci veríme, že rekonvalescencia bude napredovať čo najrýchlejšie a on sa bude môcť čo najskôr vrátiť do tréningového procesu. Všetkým nám je ale jasné, že si to vyžiada určitý čas.“

Význam a prínos 24-ročného rozohrávača dobre ilustrujú aj štatistiky: 19,9 bodu, 4,6 doskoku a 6,3 asistencie. „Stratili sme veľmi kvalitného hráča, ktorý bol momentálne najlepším na svojej pozícii v rámci celej súťaže a zároveň patril medzi vôbec najlepších basketbalistov naprieč ligou. Prišli sme o lídra, o rozohrávača, o tvorcu hry. Okrem kvalitného hráča však strácame aj veľmi korektného človeka, ktorý bol svojou povahou a charakterom významnou súčasťou klubu. Takže tá strata je veľmi bolestná. Uvidíme, ako budeme schopní sa s ňou vyrovnať. Je teda otázkou najbližších dní, kedy dospejeme k rozhodnutiu, či na jeho miesto káder doplníme alebo nie,“ hovorí manažér Ondruša dodáva: „Je to nepríjemná situácia, ale je to súčasť života. V tomto ročníku nemôžeme hovoriť o šťastí. Keď sa nám po troch mesiacoch vrátil do zostavy Michael Fusek a hra sa začala vracať k tomu, čo sme plánovali, tak sme stratili tvorcu hry. Z kaluže do blata - aj taký je šport.“

Inter, ktorému s bilanciou 9-10 aktuálne patrí 5. priečka, tak má, ako naznačil manažér Ondruš, dve možnosti: buď pozháňa a zapracuje zahraničnú akvizíciu, alebo povinnosti rozohrávača rozdelí medzi ostatných s rizikom, že sa to odrazí na výsledkoch. Klasickými jednotkami sú totiž len neplnoletí Martin Koller a Zsolt Boros, v prípade potreby však vedia s tvorením hry vypomôcť aj ďalší.

X

X

SPIŠIACI UŽ ZDRAVÍ, INTERISTI ZATIAĽ NIE

Minulý týždeň postihla karanténa aj Spišských Rytierov. A hoci v ich radoch boli pozitívne testovaní len dvaja ľudia, museli odložiť svoje stretnutia v Lučenci a doma s Levicami. Aký je aktuálny stav, nám prezradil manažér Michal Búza: „Už sme všetci v poriadku. V utorok sme spoločne začali trénovať a už túto sobotu by sme sa mali predstaviť v Komárne.“ V Interi boli pozitívne testovaní postupne až šiesti a ak sa nič neskomplikuje, karanténu by mohli ukončiť 31. januára. Počas tohto mesiaca sa v karanténe nakrátko ocitli aj Levice, vlani v novembri ju musela podstúpiť Prievidza.

X

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri