Aktuality

Semifinále 2: Inter – Levice 63:78

Inter Bratislava – Patrioti Levice 63:78

(14:21, 16:15, 21:18, 12:24)

STAV SÉRIE 0:2

Po sobotnej prehre 65:85 v Leviciach nechceli interisti pripustiť ďalšie zaváhanie, ktoré by ich v semifinálovej sérii hranej na tri víťazstvá dostalo do nezávideniahodnej pozície.  

PRVÁ ŠTVRTINA. Nenastúpili sme laxne, v úvode sme viedli, no od stavu 14:13 potiahli hostia v závere periódy šnúru 8:0, a tak túto časť vyhrali 21:14.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Naďalej nám robil problémy najmä levický rozohrávač Šimon Krajčovič. Aj vďaka nemu a presnej trojkovej streľbe sa Levičania rýchlo odpútali na 27:14 či 30:16. O 14 bodov viedli aj neskôr, no záver polčasu patril Interu, ktorý sa zo stavu 23:36 priblížil na nádejných 30:36.

TRETIA ŠTVRTINA. Žlto-čiernym sa nedá vyčítať, že by nebojovali. So zápasom sa snažili čosi spraviť a v 28. minúte po akcii „and one“ Duka Sheltona sa priblížili na 47:48. Do poslednej časti si napokon prenášali manko 51:54.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Videli sme to v aktuálnej sezóne už viackrát, že v zlomových momentoch, čím viac interisti chceli, tým horšie rozhodnutia a nešťastnejšie riešenia volili. Neskúsenosť robí svoje. A urobila aj tento raz. Vďaka tomu si skúsenejší Levičania postrážili koncovku, ba dokázali v nej odskočiť až na výsledný 15-bodový rozdiel – zvíťazili 78:63.

REČ ŠTATISTÍK. Lautaro López nazbieral 22 bodov, 9 doskokov a 8 asistencií, ale ani on nebol so svojim výkonom spokojný, čo sa prejavilo aj v závere, keď si emócie ventiloval pri potýčke. Arnas Beručka s Dukom Sheltonom pridali po 12 bodov. Škoda, že sme tento raz nedokázali adekvátne zapájať a využívať Michaela Fuseka, ktorý zostal len na 4 bodoch... Celkovo sme boli horší takmer vo všetkých ukazovateľoch, napríklad na doskoky sme prehrali 38 - 48.

ČO ĎALEJ? Tretie pokračovanie semifinálovej série je na programe v sobotu v Leviciach. Vzhľadom na znenie aktuálnej vyhlášky ÚVZ by sa na ňom mohli zúčastniť už aj diváci, ak splnia pomerne prísne podmienky. Nie však fanúšikovia Interu, pretože jedna z najabsurdnejších podmienok znie – ak si ju všetci správne vykladáme, že organizátor smie pustiť len „divákov domáceho tímu“. Teda nie fanúšikov hostí. Úvahy o opodstatnenosti a najmä vykonateľnosti takéhoto „nápadu“ radšej nechávame bez ďalšieho komentára. V každom prípade, o akýchkoľvek zmenách a novinkách sa vás budeme snažiť bezodkladne informovať na bkinter.sk a našom facebookovom profile.

Keďže semifinále sa hrá na tri víťazstvá, v Leviciach budeme znova bojovať „proti koncu sezóny“. Ak to vyjde, hrať sa bude ešte aj budúcu stredu v Bratislave. Ak nie, sezóna 2020/21 sa pre túto mladú a sympatickú partiu skončí.

INTER: López 22, Beručka 12, Körner 7, Fusek 4, M. Malovec 0 (Shelton 12, Musil 6, Randuška 0, T. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

LEVICE: Krajčovič 28, McCallum 14, Wade-Chatman 12, Abrhám 12, Bojanovský 8 (Juríček 4, Volárik 0, Danielič 0, Bachan 0).

Tréner: M. Madzin.

TH: 15/10 – 10/6.

FAULY: 19 – 15.

5 FAULOV: 40. López.

TCH: 40. lavička domácich – 40. Krajčovič.

TROJKY: 25/5 – 31/14.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Fuska, Bara.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Bol to play-off zápas. Bojovali sme. Ukázali sme, myslím, maximum pre tento moment. Levice boli lepšie. Ak dovolíte dať súperovi 14 trojok na zápas, zo 78 bodov dostanete 42 trojkami... pritom nemôžem povedať, že by sme neboli agresívni. Asi je to ale náš momentálny strop. Neskladáme zbrane a ideme bojovať do Levíc.“

Jaroslav MUSIL (hráč Interu): „Bol to určite lepší zápas než ten, ktorý sme odohrali v Leviciach. Mali sme väčšiu energiu, ale stále sme boli v mínuse. Mali veľký náskok. Prvá štvrtina nám zase nevyšla, no dokázali sme sa vrátiť späť, zomknúť. V kľúčových momentoch sme potrebovali ubrániť, odstaviť, doskočiť, a to sa nám nepodarilo, takže séria je 0:2.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): Bola to bojovnosť a tímové poňatie hry, čo rozhodlo. Klobúk dole pred chlapcami. Z našej strany to bol rovnako bojovný a rovnako koncentrovaný výkon ako v sobotu. Chalani to oddreli možno aj cez nejaké boliestky a so sebazaprením, ale tímovo.“


Zoznam aktualít

Naši partneri