Aktuality

S Kozlom do ďalších bojov

BK Inter Bratislava má za sebou hektické, no krásne obdobie. Najprv vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy, potom rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca, 2019/2020 ešte vzdialenou budúcnosťou. Avšak na jej príprave sa už pracuje. Dnes teda predstavujeme ôsme meno hráča, s ktorým do nej vyrukujeme. Zároveň je to šiesty bojovník z majstrovskej zostavy, ktorý bude pokračovať v žlto-čiernom drese ďalší rok.

Marek Kozlík patrí medzi najskúsenejších basketbalistov v našej najvyššej súťaži. Pôsobí v nej od roku 2007, iba s ročnou prestávkou, keď legionárčil v českej NBL v drese Plzne. Hrával aj za Pezinok, Handlovú, Komárno. Inter posilnil v lete 2016, a tak s tímom z Pasienkov vybojoval dva majstrovské tituly. Ďalšie dva pridal v rokoch 2008 a 2010 s Pezinkom, v roku 2015 oslavoval s Komárnom. Okrem toho je trojnásobný vicemajster a štvornásobný víťaz Slovenského pohára. Zahral si aj za slovenskú reprezentáciu.

Mareka si fanúšikovia rýchlo obľúbili všade, kde hrával. Na Interi však 32-ročný „Kozel“  nezostáva iba preto, aby bavil priaznivcov, či utužoval partiu, ale preto, že je stále platným hráčom, čoraz viac tzv. role-playerom schopným udrieť spoza trojkového oblúka, či z rýchlych protiútokov, rovnako ako vzadu prenasledovať obvodových hráčov súpera. Jeho skúsenosti sa naplno prejavili aj v nedávnom play-off, v ktorom pri limitovanom priestore prispieval priemerne 6,3 bodmi.

Inter už skôr oznámil, že zatiaľ sa mu z minulosezónneho kádra podarilo udržať Davida Abrháma, Nemanju Barača, Michala Baťku, Gorana Bulatoviča a Leeho Skinnera. Novými tvárami sú reprezentanti Dalibor Hlivák a Michal Čekovský.


Zoznam aktualít

Naši partneri