Aktuality

Očami trénera: Aj v Plzni nezdolaní, smerujeme do finále!

Uplynulý víkend sa do akcie na medzinárodnom fóre dostali naši kadeti. Vycestovali do Plzne, kde od štvrtka do nedele úspešne účinkovali na turnaji Európskej mládežníckej basketbalovej ligy v kategórii U17.

V prvý deň turnaja si žlto-čierni poradili s BC Suadiye z tureckého Istanbulu 84:54. V piatok sa Inter postavil tvárou v tvár renomovanej GBA Academy a aj tohto súpera zdolal 73:62. O deň neskôr si Bratislavčania schuti zastrieľali proti litovskému Taurage BS a na konto im pribudlo víťazstvo 92:76. Zverenci kouča Karola Wimmera zvládli aj svoje posledné vystúpenie v Plzni, keď estónske KK Viimsi zdolali 82:67. Inter teda finišoval s bezchybnou bilanciou 4-0 a viaceré jeho opory zaujali aj kvalitnými individuálnymi výkonmi.

Účinkovanie na turnaji zhrnul spomínaný šéftréner mládeže Karol Wimmer: „Splnili sme náš prvý sezónny cieľ postúpiť na finálový turnaj v tejto kategórii. Som rád, že sme mali možnosť sa čiastkovo konfrontovať so severským mládežníckym basketbalom a aj s vychýrenou akadémiou z Čiech a obstáli sme v týchto skúškach. Odohrali sme tvrdé zápasy s fyzicky vyspelými súpermi, ktorí sú takto zvyknutí hrať, čo je pre nás dobrá škola. Finále však bude ešte náročnejšie. Čaká nás veľa práce konsolidovať výkonnosť hráčov a dostať ich na ešte vyššiu úroveň, čo ale musia pochopiť hlavne oni sami, lebo sú len na začiatku cesty, ktorú si zvolili. Ocenení z nášho družstva boli MVP tímu Bruno Randuška, do All-star päťky sa prebojoval Maroš Golian a MVP celého turnaja sa stal Martin Minarovjech. Čakajú nás ďalšie zaujímavé zahraničné turnaje, preto verím, že nám vydrží zdravie, chuť pracovať a trpezlivosť rodičov s financovaním.“


Zoznam aktualít

Naši partneri