Aktuality

Bilancia 2-2 na turnaji EYBL pre našich žiakov

V dňoch 20.-23.februára sa naši žiaci zúčastnili medzinárodného turnaja EYBL v maďarskom hlavnom meste Budapešť. Chlapci mali na programe štyri zápasy počas štyroch dní. Vo štvrtok nastúpili proti maďarskému celku BC Megyeri Tigers. Úvod zápasu nám vyšiel na jednotku, keď sme sa ujali vedenia 38-10. V druhej štvrtine sme pokračovali v nastolenom tempe a do polčasovej prestávky sme si dokázali vypracovať 44 bodový náskok. V druhom dejstve hry sme nedovolili súperovi pomýšľať nad víťazstvom a tak sme poľahky dokráčali do víťazného konca v pomere 118 – 61.

V piatok nás čakal český súper TJ Sokol Pražský. Prvé minúty zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. V piatej minúte sa šnúrou 10 – 0 ujal vedenia náš súper a celkovo prvú štvrtinu vyhral v pomere 21-14. Počas ďalších dvoch štvrtín sme bojovali zo všetkých síl, ale súper nám nedovolil otočiť priebeh zápasu vo svoj prospech. Do poslednej štvrtiny sme tak vstupovali s mankom 9 bodov. Ani enormnú snahu a boj o každú loptu sme však nedokázali pretaviť do víťazstva. TJ Sokol Pražský si pripísal výhru v pomere 61-57.

Tretí zápas nás čakal v sobotu. Opäť proti českému tímu  tento krát však proti BK Lokomotíva Plzeň. Aj v tomto dueli sme očakávali veľmi náročný zápas. Od začiatku bol duel veľmi vyrovnaný, čomu nasvedčovalo aj polčasové skóre 32-32. Tretia štvrtina nám však absolútne nevyšla. Súper využil stratu našej koncentrácie a vytvoril si 15 bodový náskok. V poslednej štvrtine sme už nedokázali nakloniť misky váh na našu stranu a pripísali sme si tak druhú prehru. Naša bilancia po troch zápasoch bola jedna výhra a dve prehry.

Na nedeľu bol na programe posledný zápas. Maďarský tím Naturex SZTE Szedeak vstúpil do stretnutia ukážkovo. Szedeak si vytvoril 11 bodový náskok. Druhá desaťminútovka mala však opačný priebeh ako prvá. Naši chlapci pridali na obrátkach a ukázali v čom spočíva ich sila. Na súpera pritlačili a dokázali druhú časť zápasu vyhrať rozdielom 11 bodov čím zmazali súperové manko. V dobrom výkone pokračovali aj po polčase. V tejto časti hry sa im podarilo súperovi odskočiť, čím si zabezpečili postrebný náskok a zápas dotiahli do víťazného konca.

Do Allstar tímu sa dostal Samo Siváček a MVP nášho družstva sa stal Riško Ondruš.