Aktuality

Miesto po "Mrvovi" zaplní Alcegaire

BK Inter Bratislava má za sebou hektické, no krásne obdobie. Najprv vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy, potom rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca, 2019/2020, ešte vzdialenou budúcnosťou. Avšak na jej príprave sa intenzívne pracuje. Dnes teda predstavujeme už desiateho hráča, s ktorým do nej vyrukujeme. Zároveň je to štvrtá nová tvár, ktorá posilní BK Inter.

Wes Alcegaire je absolvent univerzity Bowling Green. Svoju profesionálnu kariéru odštartoval tento 24-ročný, 198 vysoký Američan v bosenskom klube KK Bratunac. Priemerne dosahoval 17,8 bodu, 6,3 doskoku a 2,3 asistencie na zápas. Portál Eurobasket.com ho aj vďaka tomu ocenil ako najlepšieho krídelníka súťaže. Okolnosti Alcegairovho angažovania ozrejmil generálny manažér BK Inter Michal Ondruš: „Pôvodne sme sa nezaoberali myšlienkou obsadiť tento post zahraničným hráčom. Avšak po tom, čo neprišlo k dohode s našim bývalým hráčom Tomášom Mrvišom, sme sa rozhodli angažovať cudzinca. Dovolím si povedať, že v konečnom dôsledku sa toto riešenie javí ako veľmi dobré a kvalitné a znásobí našu snahu nadviazať na rýchlu, dynamickú, atraktívnu hru.“ Len pre úplnosť pripomíname, že Tomáš Mrviš sa po štyroch úspešných rokoch strávených v hlavnom meste rozhodol vyslyšať volanie materského klubu a vrátil sa do Handlovej.

Inter už skôr oznámil, že sa mu z minulosezónneho kádra podarilo udržať Davida Abrháma, Nemanju Barača, Michala Baťku, Gorana Bulatoviča, Mareka Kozlíka a Leeho Skinnera. Novými tvárami sú reprezentanti Dalibor Hlivák, Michal Čekovský a Mário Ihring. Wes Alcegaire je tak prvou zahraničnou posilou.

FOTO: INTERNET/BGU


Zoznam aktualít

Naši partneri