Aktuality

Inter sa ešte nemieni lúčiť so sezónou

Minulú stredu Inter Bratislava rozdrvil BC Prievidza 92:66 aj vďaka skvelej diváckej kulise, keď takmer 1800 divákov hnalo oboch dlhoročných rivalov až na hranu. Lenže štvrťfinále Niké SBL sa ešte ani náhodou neuzavrelo. Naopak, v utorok pokračuje v hlavnom meste štvrtým zápasom.

V sérii hranej na tri víťazstvá vedie 2:1 Prievidza, ktorá tesne vyhrala prvý duel 88:84 a uspela aj v treťom stretnutí 79:69. Zatiaľ teda platí pravidlo „môj dom – môj hrad“. Aj Bratislave v stredu začali Hornonitrania lepšie, už v prvej perióde si vypracovali dvojciferný náskok, ktorý však domáci postupne dotiahli. Ba čo viac, v záverečnej časti dokázali zlomiť odpor „baníkov“ a jednoznačne triumfovať. A hoci chceli na tento úspech nadviazať aj v sobotu v Prievidzi, duel sa neskončil podľa ich predstáv. Hornonitrania tak získali prvý postupový mečbal, Inter má povestný nôž na krku. 

Úvodný rozskok utorkového súboja vo vynovenej hale na Pasienkoch je naplánovaný na 18:00. Interisti zároveň bojujú, aby to nebolo ich posledné domáce vystúpenie v sezóne 2023/24. Isté je len to, že keby sa séria natiahla až na päť zápasov, tak ten rozhodujúci by sa hral už tento štvrtok v Prievidzi. „Verím, že doma vyhráme a do Prievidze sa ešte vrátime,“ rezolútne odkázal tréner žlto-čiernych Danilo Rakočevič.

X

P. S.: Lístky odporúčame zakúpiť z pohodlia domova, link nájdete aj na stránke bkinter.sk. Pokladňa v hale na Pasienkoch sa otvára hodinu pred začiatkom stretnutia.


Zoznam aktualít

Naši partneri