Aktuality

Príprava: Pardubice – Inter 84:85

BK JIP Pardubice – Inter Bratislava 84:85

(32:22, 18:22, 18:19, 16:22)

V Pardubiciach nastúpil Inter bez odchádzajúceho Chrisa Hansena a zatiaľ aj bez Darriona Strong-Moora. Napriek tomu vybojoval prvé víťazstvo v prípravnom období pred sezónou 2020/21, keď ho strelecky potiahli Richard Körner a Arnas Beručka.

Domáci vstúpili do stretnutia šnúrou 12:0 a aj prvú štvrtinu vyhrali dvojciferným rozdielom 32:22. Inter sa súperovi postupne herne vyrovnal, avšak neustále doťahoval niekoľkobodové manko. Na polčasovú prestávku tak odchádzal za stavu 44:50 a aj pred poslednou časťou strácal 63:66. V nej však súpera niekoľkokrát úspešne zastavil, prevzal iniciatívu, ujal sa vedenia 84:79 a v dramatickej koncovke mal napokon o bod navrch. Vyhral 85:84 a dobre sa naladil pred štvrtkovým súbojom proti USK Praha, ktorý mužstvá odohrajú v Kutnej Hore.

Richard Körner sa pod víťazstvo podpísal 24 bodmi, Arnas Beručka 22, ku ktorým pridal aj 6 asistencií. Lautaro López prispel 16 bodmi a Michael Fusek zaknihoval double-double za 12 bodov a 10 doskokov.

PARDUBICE: Svoboda 20, Švrdlík 12, Merešš 11, Potoček 9, Voral 6 (Dunans 12, Heřman 6, Slanina 4, Svojanovský 4, Tkadlec 0, Výcha 0).

Tréner: K. Scalabroni.

INTER: Körner 24, López 16, Fusek 12, Musil 2, Randuška 0 (Beručka 22, Galata 5, T. Malovec 3, Koller 1, Boroš 0)

Tréner: A. Blanco Vila.

TH: 23/16 – 29/18.

FAULY: 24 – 21.

TROJKY: 21/6 – 16/5.