Aktuality

Dnes to vypukne!

Vrchol sezóny, povestná čerešnička na torte... To, čo nás čaká v nadchádzajúcich dňoch a týždňoch, má rôzne pomenovania a prívlastky. Je tu finále Slovenskej basketbalovej ligy 2019!

Žlto-čierna eskadra pod velením kouča Nagliča sa do finále prebojovala hladko. Po prvenstve v základnej časti najprv vyradila Spišskú Novú Ves a potom v semifinále deklasovala Svit. V boji o zlato si to rozdá s Prievidzou. Narazí teda na súpera, ktorého v aktuálnom ročníku zdolala už päťkrát a celkovo trinásťkrát v rade!

Aj keď Inter naposledy zakopol s Prievidzou ešte 15. mája 2017 a takmer všetci ho pasujú do role favorita, titul si musí vybojovať na palubovke. O kvalitách a sile nášho súpera svedčí, ako sa porátal s majstrovskými Levicami a v prvom kole i s nebezpečným Komárnom. Hornonitrania po všetkých zmenách v kádri i na trénerskom poste nakoniec našli svoju tvár a dobre si načasovali formu.

My však veríme, že nadviažeme na roky 1996 a 2014, keď sme tohto súpera vo finále zdolali a že zaknihujeme deviaty majstrovský titul, piaty v ére samostatnosti.

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Teraz treba odovzdať všetko, čo je v nás. Už dlho čakáme, kým sa začne finále. Tých desať dní prestávky bolo pre nás veľmi dlhých. Dúfam, že sme úplne nevypadli zo súťažného rytmu. To sa vždy môže stať. Nemali sme dostatočne ťažké zápasy vo štvrťfinále ani v semifinále, toho sa troška obávam. Na tréningu ale vyzeráme veľmi dobre. Chlapci majú chuť. Zaslúžili sme si postup do finále, tak si to ideme užiť. Veríme, že spolu s nami si finále užijú aj naši priaznivci, že si nájdu cestu do haly v čo najhojnejšom počte a my budeme cítiť ich podporu v každom stretnutí.“

PROGRAM FINÁLE PLAY-OFF SBL 2019

1. ZÁPAS – SOBOTA 11. MÁJA: Inter – Prievidza (18:00 hod.)

2. ZÁPAS – STREDA 15. MÁJA: Prievidza – Inter (18:00 hod.)

3. ZÁPAS – SOBOTA 18. MÁJA: Inter – Prievidza (18:00 hod.)

4. ZÁPAS – STREDA 22. MÁJA: Prievidza – Inter (18:00 hod.)

PRÍPADNÝ 5. ZÁPAS – SOBOTA 25. MÁJA: Inter – Prievidza (18:00 hod.)

PRÍPADNÝ 6. ZÁPAS – STREDA 29. MÁJA: Prievidza – Inter (18:00 hod.)

PRÍPADNÝ 7. ZÁPAS – SOBOTA 1. JÚNA: Inter – Prievidza (18:00 hod.)

KÚPTE SI LÍSTKY NA FINÁLE Z POHODLIA DOMOVA TU


Zoznam aktualít

Naši partneri