Proti Iskre potrebujeme znova zapáliť iskru

Inter hral v úvode aktuálneho ročníka skvele a vyhrával aj stretnutia, v ktorých nebol považovaný za favorita. Sedem výhier v rade, z toho šesť ligových, hovorí jasnou rečou a žlto-čierni sa vďaka ním nečakane prebojovali na čelo Niké SBL. Lenže prišli tri prehry, z toho ostatné dve ozaj tesné, a Bratislavčania sú odrazu v diametrálne odlišnej situácii. V stredu sa doma proti Iskre Svit potrebujú chytiť.

Zvlášť nedeľné zaváhanie na palubovke Komárna mrzí, keďže interisti mali vývoj dlho pod kontrolou, no v poslednej minúte si víťazstvo nechali doslova pretiecť medzi prstami. Domov sa vracali s prehrou 76:80. Bola to však cenná skúsenosť, na čo naráža aj skúsený Marek Kozlík: „Posledný zápas nám ukázal, že vieme hrať veľmi dobrý basketbal. S Komárnom sme sa dokázali držať veľmi dlho, výhru sme mali na dosah. V každom prípade, na to, aby sme mohli zvíťaziť, musíme hrať celých štyridsať minút. Budeme sa snažiť, aby sme na vianočnú prestávku išli vo väčšej pohode. Urobíme všetko preto, aby sme odohrali taký zápas, na ktorého konci budeme môcť byť spokojní s našim výkonom. Pevne verím, že duel proti Svitu bude mať víťaznú koncovku.“

Interisti si so Sviťanmi, ktorých od leta vedie kouč Oleg Meleščenko, bývalý lodivod žlto-čiernych, zmerali sily už 4. novembra. Inter vtedy pod Tatrami zvíťazil 92:78. Má teda na čo nadviazať.

Keďže ide o prvý domáci ligový zápas v aktuálnom ročníku, ktorý Bratislavčania odohrajú na Vietnamskej ulici v stredu, pripomíname, že sa začína až o siedmej večer. Vstupenky si môžete zakúpiť aj z pohodlia vášho domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.