Aktuality

16. kolo: Inter – Levice 62:76

Inter Bratislava – BK Patrioti Levice 62:76

(11:13, 19:19, 17:28, 15:16)

Pôvodne sa 16. kolo najvyššej súťaže basketbalistov malo hrať až v sobotu 28. novembra, lenže tento termín bude napokon vyhradený pre reprezentáciu, ktorá na konci mesiaca odohrá dve dôležité stretnutia proti Kosovu a Luxembursku. Preto 11. kolo preložili na stredu 4. novembra. Po tretí raz v sezóne, avšak druhý raz počas ôsmich dní, sa proti sebe postavili rovnakí súperi. A kým predošlé dve stretnutia Interu s Levicami priniesli dramatickú zápletku, tento raz o nej nemohlo byť reči.

PRVÁ ŠTVRTINA. Obrany dominovali nad ofenzívami a keď sa domáci nadýchli a odskočili na 9:2, hostia vzali oddychový čas a po ňom manko zmazali.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Hostia nakrátko prevzali iniciatívu, odpútali sa na 20:13, ale Inter v 16. minúte po šnúre 7:0 vyrovnal. Levice síce znova opakovane ušli na rozdiel jedného až dvoch košov, ale stav bol aj neskôr vyrovnaný – 27:27 či 30:30. Na prestávku si Patrioti odnášali tesné vedenie 32:30.

TRETIA ŠTVRTINA. V tejto časti interisti stratili zápas. Zdalo sa, akoby Levičania mali zaradený vyšší rýchlostný stupeň. Lepší boli vo všetkých činnostiach, presadzovali sa spod koša i spoza oblúka, v obrane zastavovali domácich. Tým nepadali ani otvorené strely, presadzovali sa len zložito, alebo vtedy, keď hostia náhodou ponechali otvorené zadné vrátka. Pred koncom tretej periódy Patrioti vyhrávali aj  15 bodov, no nakoniec si po šestkách 16-ročného interistu Martina Kollera preniesli do poslednej štvrtiny „iba“ 13-bodový náskok.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Nič nebolo stratené. Lenže vždy, keď Inter udrel, Levice odpovedali. A žiaľ, niekoľkokrát aj po zbytočnej chybe domácich. Keď v 36. minúte hosťujúci kapitán Šimon Krajčovič doprial Levičanom vedenie 75:55, otázna bola už len výška konečného skóre. Hoci žlto-čierni ešte trocha skorigovali výsledok, ten je beztak nelichotivý – 62:76.

REČ ŠTATISTÍK. Arnas Beručka dosiahol solídnych 17 bodov. Michael Fusek si pripísal double-double za 13 bodov a 12 doskokov, pričom až 9 z nich bolo útočných. K dvojcifernej hranici sa priblížili nielen 9-bodový kapitán Richard Körner, ale aj dvaja 16-roční mladíci Timotej Malovec a Martin Koller. Prvý nastrieľal 9 bodov, druhý 8. Šestky, s ktorými sme predtým mávali problémy, nám išli – 17 z 21 nie je zlá vizitka. Sú však pre nás trojky nové šestky? Premenili sme totiž len 3 z 28 pokusov, všetky trafil Timo Malovec. Beručka s Lautarom Lópezom to spoza oblúka skúšali po 6-krát, Körner 4-krát... Lenže nepadali ani otvorené strely, lopta viackrát poskakovala na obruči, či rovno vypadla z koša von. Dosiahli sme pritom až 16 útočných doskokov a celkovo sme súpera preskákali 40:37, čo nie je zlé vzhľadom na to, akých hráčov majú Patrioti pod košom.

ČO ĎALEJ? Cez víkend máme voľno, môžeme si poriadne zatrénovať a sústrediť sa na tie stránky, ktoré musíme výrazne zlepšiť. Najbližšie by sme sa mali predstaviť opäť doma, v Eurovia Aréne, kde v stredu 11. Novembra privítame MBK Handlová.

INTER: Beručka 17, Fusek 13, Körner 9, T. Malovec 9, López 6 (Koller 8, Boros 0, Musil 0, Borodovčák 0, Galata 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

LEVICE: Krajčovič 20, Bojanovský 10, Wade-Chatman 10, Abrhám 9, Bachan 2 (Juríček 15, Danielič 6, Černokojev 4).

Tréner: M. Madzin.

TH: 21/17 – 18/12.

FAULY: 17 – 24.

TCH: 6. Körner.

TROJKY: 28/3 – 30/10.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Kúkelčík, Doušek, Lamoš.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Alberto BLANCO VILA (tréner Interu): „Chýbala nám energia. Od začiatku nebolo cítiť, že by náš tím bojoval, ako je uňho obvyklé. Počas prvého polčasu sme ale spravili progres a zabojovali sme. V tretej časti sme však neudržali tempo. Akoby sme zamrzli. Ani neviem, koľko otvorených striel sme minuli. Dvadsať?“

Martin KOLLER (hráč Interu): „V prvom polčase to bolo vyrovnané, ale po celý zápas nám nepadala streľba, trápili sme sa. Chcel by som ale pochváliť náš tím za bojovnosť, že sme sa nevzdali. Posunieme sa ďalej, čaká nás ďalší zápas.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Mali sme rešpekt, videli sme, ako Inter cez víkend odohral výborný domáci zápas s Lučencom. Čiže som rád, že sme stretnutie zvládli a kontrolovali ho. Samozrejme, že sa nám pracuje ľahšie, keď prichádzajú výhry, ale je kopec vecí, na ktorých musíme pracovať. Je dobré, že posledné zápasy nám vyšli, ale musíme ďalej robiť na tom, aby sme sa ako tím posúvali vpred. Stále je čo zlepšovať.“

David ABRHÁM (hráč Levíc): „V prvom polčase to bolo trocha ustráchané, spravili sme zopár chýb. V útoku sme neriešili niektoré situácie správne. V šatni sme si ale povedali, čo musíme zlepšiť a vstúpili sme do druhého polčasu s tým, že sme robili, čo sme si povedali. Padli nám nejaké strely, hrali sme veľmi rozumne, vybudovali sme si náskok, ktorý bolo pre Inter ťažké dobehnúť.“


Zoznam aktualít

Naši partneri