Aktuality

Pred Vianocami ešte jedna lahôdka

Stredajší All-Star Game, na ktorom žlto-čierne farby reprezentovali tréner Aramis Naglič a z hráčov Michal Baťka, Lee Skinner a Kenney Funderburk, uzatvoril prvú polovicu základnej časti. Takmer.

Zostáva predsa len ešte jedna dohrávka – tá dnešná, v rámci ktorej si zmerajú sily tradiční rivali. Inter vyhral prvú polovicu základnej časti, čo mu zaručuje najvýhodnejšiu štartovaciu pozíciu v rámci februárových stretnutí Slovenského pohára. Prievidza sa zatiaľ pohybuje v strede tabuľky, avšak aktuálne ťahá trojzápasovú víťaznú šnúru, ktorú potvrdila pondelkovým víťazstvom nad Svitom. Inter naposledy zasiahol do bojov pred deviatimi dňami, keď v súboji prvého s druhým zdolal Levice.

Prievidza nedokázala nájsť recept na Bratislavčanov už osemnásť súťažných zápasov v rade, od apríla 2017. V aktuálnom ročníku na seba títo súperi narazili 19. októbra v rámci 4. Kola. Duel sa skončil škandálom, ktorý vyvolal 84-ročný „tiežfanúšik“ hornonitranov, keď inzultoval rozhodcu. Prievidza prehrala kontumačne 0:20 bez priznania bodu a musela niesť ďalšie následky.

Verme, že dnes sa nič podobné neprihodí a po zápase si všetci budeme môcť zaželať: Šťastné a veselé!

x

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Aj Prievidza v poslednom období  hrá v lepšej forme, preto očakávam ťažký zápas. Hráme proti súperovi, ktorý je veľmi skúsený. Zvlášť by som mohol spomenúť trio Jovanovič – Gačeša – Delič. Sú fyzicky silní, možno trocha ťažší, ale pre nás to určite bude náročné stretnutie. Nemáme Bulatoviča, skúsime však vymyslieť iné opcie. Prievidzu rešpektujeme a uvedomujeme si, že predvianočné zápas niekedy nedopadnú dobre pre výpadky v koncentrácii. Dúfam, že chlapci rozumejú, že je to zápas ako každý iný a pre nás dôležitý.“

x

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Bez ohľadu na výsledok tohto zápasu, Inter vyhral prvú polovicu základnej časti, takže do Slovenského pohára vstúpi vo februári ako najvyššie nasadený tím a v o štvrťfinále si zmeria sily s MŠK Iskra Petržalka.

- Posledné víťazstvo nad Interom zaknihovala Prievidza v prvom zápase finále ročníka 2016/17. Sériu však napokon prehrala 1:4 na zápasy. Tento rok hrala vo finále s Interom opäť, no prehrala ešte hladšie 0:4.


Zoznam aktualít

Naši partneri