Aktuality

„Škaredý“ zápas s pekným výsledkom

SPIŠSKÍ RYTIERI – INTER BRATISLAVA 58:66

(19:22, 19:17, 9:12, 11:15)

Akoby nestačilo, že sme nedávno stratili rozohrávača Ivana Gandia-Rosu do konca sezóny, do stretnutia na palubovke úradujúceho majstra nemohol pre problémy s nohou nastúpiť ani tretí najlepší strelec Niké SBL Džiugas Slavinskas. Aspoň, že sa vrátil Timotej Malovec! Napriek tomu, že Inter nastúpil len s tromi skúsenými hráčmi, dokázal v Spišskej Novej Vsi vydolovať cenné víťazstvo.

PRVÝ POLČAS. Od začiatku to bol zvláštny zápas. Síce bojovný, no plný nepresností, chýb a strát. Interisti sa dvakrát odpútali na šesťbodový rozdiel, ale prvú periódu vyhrali len 22:19. Druhú dokonca prehrali 17:19 a na prestávku tak išli s minimálnym vedením 39:38.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán si lopta hľadala cestu do koša len neochotne. Zároveň však nemožno poprieť, že obe družstvá sa pri problémoch v ofenzíve snažili aspoň dôsledne brániť. A Interu sa to darilo až tak, že majstra na jeho pôde udržal v druhom polčase len na 20 bodoch. A keďže vpredu bol i napriek všetkým chybám a stratám predsa len o čosi tímovejší, disciplinovanejší a v konečnom dôsledku úspešnejší, napokon vyhral 66:58. So šampiónom tak má v aktuálnom ročníku bilanciu 3-1!

REČ ŠTATISTÍK. Smeče Michaela Fuseka patria síce medzi highlighty, ale nemenej dôležité je, že prispel dovedna 22 bodmi a 16 doskokmi. Dvojica Jure Zubac a Trevor Blondin dosiahla po 15 bodov... Mladíci prispeli dovedna 14 bodmi, čo nie je zanedbateľné pri takom na body pomerne chudobnom zápase... Z negatívnych ukazovateľov zaujme, že Timo Malovec s Trevorom sa dopustili dokopy 18 strát, celý tím ich mal až 26, no pozitívne je, že aj tak dokázal zlomiť stretnutie na svoju stranu. Navyše, hostia v počte strát príliš nezaostávali, mali ich 24... Vo všetkých ostatných štatistických ukazovateľoch sme boli lepší než Rytieri.  

ČO ĎALEJ? V sobotu by sme sa ešte mali predstaviť v Handlovej v dohrávke 21. kola. Azda to vyjde. Potom už príde na rad reprezentačná prestávka. Po nej by sme sa mali zapojiť do ligového diania až 5. marca, keď doma, pod Malými Karpatmi, privítame Iskru Svit.

SNV: Baťka 16, Gavrilovič 13, Dennis 11, Morsell 6, Richardson 5 (Hlivák 5, Antoni 2, Židzik 0).

Tréner: S. Svitek.

INTER: Fusek 22, Zubac 15, Blondin 15, M. Malovec 6, M. Koller 3 (T. Malovec 5, D. Koller 0, Orihel 0).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 14/10 – 9/7.

FAULY: 12 – 18.

5 FAULOV: 38. Zubac.

TROJKY: 19/4 – 23/5.

DIVÁCI: 250.

ROZHODCOVIA: Zubák, Šarišský, Karniš.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Michal BAŤKA (hráč SNV): „Čo k tomu povedať? Dať doma 58 bodov je strašne málo, s tým sa nedá vyhrať. Navyše, mali sme cez 20 strát, to je strašne veľa. Vôbec sme nevyužili to, že nehral Slavinskas, problémy nám robil hlavne Fusek, v obrane sme boli často nedôrazní. A úplne nás zarezala naša nízka úspešnosť streľby."

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Bol to veľmi škaredý zápas, s množstvom strát na oboch stranách. Stále sa učíme hrať bez Ivana (Gandia-Rosu, pozn.) a pomaly sa vraciame do rytmu. Musíme ešte vydržať odohrať zápas s Handlovou a potom budeme mať chvíľu priestor na regeneráciu a prípravu na play-off.“


Zoznam aktualít

Naši partneri