Aktuality

Inter sa vracia domov

Inter sa vracia na Pasienky. Viac než dva a pol sezóny strávil v „exile“, keď najprv, počas ročníka 2021/22 hrával v Pezinku a potom, pred štartom ročníka 2022/23, sa presťahoval do útulnej, avšak na ligové pomery malej telocvične na Vietnamskej ulici. Žlto-čierni netrpezlivo čakali, kedy sa skončí rekonštrukcia ikonickej športovej arény.

Hoci práce na hale tzv. Národného basketbalového centra boli takmer kompletne hotové už na konci vlaňajšieho leta, čakalo sa na kolaudáciu. Administratívne naťahovačky oddialili otvorenie športoviska pre verejnosť. Tá bude môcť po prvý raz zavítať na Pasienky už budúci piatok, keďže v „otváracom“ zápase 16. februára od 18.00 privíta Inter Spišských Rytierov. O šesť dní neskôr sa na rovnakej adrese po dlhšom čase predstaví aj reprezentácia, ktorú 22. februára, rovnako od 18.00, čaká súboj kvalifikácie ME 2025 proti Belgicku.

„Dielo sa podarilo. Trvalo to dlhšie, než sa môže navonok zdať. Od myšlienky po realizáciu prešlo takmer šesť rokov. Boli to roky intenzívnej práce. Dnes každý, kto vstúpi do tohto nielen športového stánku, bude cítiť novotu. Mám za to, že dielo sa podarilo, je pekné a tešíme sa na jeho užívanie nielen pre šport ale aj pre kultúru a ďalšie aktivity,“ hovoril na včerajšom brífingu Michal Ondruš, generálny manažér Interu a prezident Slovenskej basketbalovej asociácie.

Už pri pohľade zvonka vidno, akou komplexnou rekonštrukciou si aréna prešla. Vyše osemmiliónová investícia z verejných zdrojov umožnila, aby Pasienky, postavané na začiatku šesťdesiatych rokov, dosiahli súčasné štandardy a poskytli adekvátny komfort nielen športovcom, ale rovnako aj návštevníkom športových, kultúrnych a spoločenských podujatí. Na tribúny sa ich zmestí 3236. Pokiaľ ide o multifunkčnosť Pasienkov, prezident Ondruš dodal: „Je to športový stánok, ktorý historicky ponúkal – a určite v budúcnosti bude ponúkať – priestory aj pre iné typy podujatí. Určite tu v uvidíme aj volejbal, hádzanú, futsal a predpokladám, že tiež florbal. Okrem toho sú v pláne aj bojové športy, ktoré zažívajú boom. Cítime záujem aj z tejto strany. Možno ešte vo väčšej miere než v minulosti sa tu budú konať koncerty, festivaly, semináre...“

Sobotňajšie cenné víťazstvo žlto-čiernych nad Handlovou 80:68 tak zostane posledným ligovým výsledkom mužského A-tímu dosiahnutým na Vietnamskej ulici. Tamojšia hala by však mala naďalej slúžiť jednak ako tréningové ihrisko, ale tiež pre prípravu a stretnutia mládežníckych tímov, ba aj pre organizovanie medzinárodných (mládežníckych) podujatí.

Ako sme uviedli, prvým zápasom na vynovených Pasienkoch bude budúcotýždňový duel Inter – Spišská Nová Ves, do ktorého domácich povedie čiernohorský tréner Danilo Rakočevič. Ten prezradil: „Pasienky som zažil už ako asistent trénera Nagliča. Odkedy som pred desiatimi rokmi prišiel do Bratislavy, bol som azda na každom zápase Interu, na ktorý som mohol. Poznám ľudí v klube i okolo klubu, mám vzťah k Interu a je to pre mňa veľká česť, že budem na jeho lavičke pri premiére v novej hale. Chcem, aby bola víťazná. Hráme proti dobrému tímu, môže to byť veľmi zaujímavý otvárací zápas. Všetci sa tešíme. Aj chlapci videli, ako hala vyzerá, sú nadšení. Pevne verím, že nás prídu podporiť aj ľudia. Máme viacero mladých Slovákov, ktorým dávame príležitosť. Aj oni potrebujú cítiť podporu od fanúšikov.“

X

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri