Aktuality

Budú hrať dvaja mladíci z mladežníckeho programu Interu v NBA?

Timo Malovec, 204, (2004) a Sebastian Rančík, 205 (2005) sú dvaja mladíci z  “Interistickej školy”. Obaja sú vysokí, obratní a rýchli. V obrane vedia brániť všetky pozície. Sú flexibilne využiteľní v ofenzíve, veľmi dobre “rozumejú” basketbalu, majú výborné prihrávkové schopnosti a sú nebezpeční v streľbe z dlhých vzdialeností. Majú schopnosti, ktoré hľadá moderný basketbal. Na oboch vidno koncepciu interistickej filozofie, vštepovanej denne od útleho veku.

Vráťme sa naspäť k otázke, aké sú reálne šance oboch v NBA.
Sebastian Rančík ju v súčasnosti v rankingu  stredoškolákov na 112. mieste v USA, pred zranením bol  51. a má stále pred sebou posledný rok strednej škoky. V súčasnosti rokuje s prvodivíznymi univerzitami NCAA ako: Colorado, USC a UCLA. Netreba zabúdať na to, že Euro hráči majú v stredoškolskej lige nevýhodu kvôli spôsobu akým hrajú. Na univerzitách a hlavne neskôr medzi profesionálmi sú basketbalové IQ, prihrávkové schopnosti atď. vyhľadávané viac, čo bude jeho konkurenčnou výhodou. Sebastianov prístup a rozhodnosť mu budú nápomocné v presadzovaní sa v budúcnosti medzi top talentami.
Poďme k Timovi  Malovcovi ktorý sa rozhodol pre inú cestu a odolal volaniu amerických univerzít. Budúcu sezónu bude hrať v prvom družstve Mega Basket, ktoré hrá prvú ABA Jadranskú ligu. Z Mega Basket  bolo dteraz draftovaných 14 hráčov do NBA za posledných 8 rokov a jedným z nich je aj  Nikola Jokič, aktuálny víťaz NBA. Timo bol v tejto sezóne druhý najlepší hráč v Mega Basket U19 a jeden z najdôležitejších hráčov OKK Belehrad v prvej srbskej lige. V najbližšej sezóne zabojuje o prvú päťku v Mega Basket a so svojimi individuálnymi schonosťami, po ktorých je dopyt v NBA, má dobré šance uspieť v drafte ročníka 2025.
Môžme s istotou tvrdiť, že sa obaja dostanú do NBA? Nie. Je to ale možné? Určite  áno. 
Budeme ďalej sledovať cesty oboch mladíkov z Interu a veríme, že čoskoro budeme môct hovoriť o ďalšom NBA prospekte z mládeže Interu Bratislava.
                               

Zoznam aktualít

Naši partneri