Aktuality

So cťou, ale o vyše dvadsať...

LUČENEC – INTER 74:51

(15:9, 21:18, 17:9, 21:15)

Štvrtý zápas počas siedmich dní! Tvrdiť, že Inter nastúpil v Lučenci iba s dvomi dospelými basketbalistami, by bolo preháňanie, veď Marek Orihel má 21 rokov a aj naši mladíci už postupne dovŕšili vek dospelosti. Azda s výnimkou Daniela Kollera, ktorý až v júni oslávi 17. narodeniny. Aj tak sme ale na Novohrad cestovali s extrémne mladou a len málo skúsenou zostavou, keďže pre zdravotné problémy chýbali Džiugas Slavinskas a Trevor Blondin. A tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, v ktorom žlto-čierni síce s hrdosťou vzdorovali, ale na úspech nemohli pomýšľať.

PRVÝ POLČAS. Bratislavčania sa sprvoti presadzovali len veľmi prácne. O to väčšmi sa snažili v obrane. V druhej štvrtine sa partia trocha otvorila, ale hoci sa Inter dotiahol aj na 16:20, Lučenčania mali vývoj pod kontrolou. V 13. minúte ich náskok po prvý raz nadobudol dvojcifernú hodnotu – 26:16. Do väčšieho trháku však hostia ambicióznych Lučenčanov až do prestávky nepustili. Do šatní tak išli zverenci kouča Olega Meleščenka s prijateľnou 9-bodovou stratou za stavu 27:36.  

DRUHÝ POLČAS. Lučenec sa v 23. minúte, po krátkom výpadku hostí a vďaka tlaku, ktorý vyvinul, odpútal na 46:29 a získal potrebnú istotu. V 34. minúte za stavu 61:39 sa nožnice premiérovo roztvorili aj na vyše 20 bodov. Najviac vyhrávali domáci o 28 bodov (71:43 v 37. minúte), ale Bratislavčania ešte dokázali mierne skorigovať. Aj tak po troch sympatických výkonoch a dvoch víťazstvách v rade nakoniec prehrali 51:74 a je to ich najvyššia prehra v aktuálnej sezóne.

REČ ŠTATISTÍK. Nebolo (pozitívneho) ukazovateľa, v ktorom by Inter prevýšil svojho súpera, azda s výnimkou počtu a efektivity trestných hodov. Vo väčšine však ani výrazne nezaostával – azda s výnimkou asistencií (9-18)... Problém bol počet strát, ktorých žlto-čierni nazbierali až 25... Individuálne sa výraznejšie presadili len Jure Zubac s 21 bodmi a Michael Fusek, ktorý k 10 bodom pridal 11 doskokov.

ČO ĎALEJ? Inter odohral štyri zápasy počas siedmich dní. Voľno, ktoré má cez víkend, mu príde vhod. Naši mladíci však cestujú do Budapešti na turnaj EYBL. V stredu sa v „televíznom“ zápase žlto-čierni predstavia v Prievidzi a doma ich uvidíme až v sobotu 19. marca, keď v poslednom kole základnej časti privítajú Handlovú.

LUČENEC: Buie 20, Pruitt 20, Bolek 9, Castlin 9, Johns 5 (Ancrum 5, Láštic 3, Siládi 3, Ďuriš 0, Grenda 0).

Tréner: D. Sokolovsky.

INTER: Zubac 21, Fusek 10, T. Malovec 6, M. Koller 5, D. Koller 4 (Orihel 5, M. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 3/1 - 9/8.

FAULY: 16 – 13.

TROJKY: 29/13 - 16/5.

DIVÁCI: 238.

ROZHODCOVIA: Zubák, Kukelčík, Kurpaš.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Daniel SOKOLOVSKY (tréner Lučenca): „Celú sezónu som zdôrazňoval svojim hráčom, že nehrajú proti súperom, ale sami proti sebe. Naše sústredenie, disciplína a výkonnosť, vrátane dodržiavania princípov defenzívy a ofenzívy – ak toto všetko dodržujeme, hráme dobre. To sa potvrdilo vždy, keď sme zápasy vyhrávali. Inter bol v ťažkej pozícii, pricestoval k nám s výrazne oklieštenou súpiskou. Napriek tomu sme rešpektovali jeho silu, pretože sme si boli vedomí toho, že môže vyhrať s akýmkoľvek tímom v lige. Tak ako sme hrali, tak nemôžeme hrať v sobotu proti Spišskej Novej Vsi, pretože výsledok by bol úplne iný. Máme sa ešte v čom zlepšovať.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Gratulujem Lučencu, domáci boli agresívnejší. Mojim hráčom však nemôžem nič vyčítať, snažili sa. Bola to skvelá škola pre mojich zverencov, najmä ak vezmeme do úvahy, že vekový priemer našich hráčov bol necelých 18 rokov. A úprimne, v niektorých momentoch som bol na svojich hráčov hrdý, ako makali, a to aj napriek tomu, že sme prehrali. Musíme však uznať, že Lučenec bol lepší.“


Zoznam aktualít

Naši partneri