Aktuality

A je tu semifinále!

Termín: sobota 24. apríla od 19:00

Inter sa prebojoval do semifinále Niké SBL ôsmy raz v rade. A hoci je obhajcom majstrovského titulu z roku 2019 v sérii proti Leviciam, ktoré vyhrali základnú časť, nebude favoritom. Nie je však bez šancí, no musí ísť na sto percent v každom zápase.

Semifinále, na rozdiel od prvého kola, sa hrá už na tri víťazstvá. Začíname vonku a Levičania by mali výhodu domáceho prostredia aj v prípadnom rozhodujúcom piatom stretnutí. Hoci sme s týmto súperom mali v základnej časti negatívnu bilanciu 2-4 a ako jediný dokázal na Pasienkoch uspieť až dvakrát, aj Inter v jednom prípade zvíťazil na ich palubovke.

Témou, ktorá rezonuje pred štartom semifinále, je prestávka, ktorú mali počas prvého kola dva najlepšie tímy. Levice aj Spišská Nová Ves si mohli oddýchnuť, doliečiť zranenia, zatrénovať si a dôkladne sa pripraviť. Lenže zároveň vypadli zo zápasového rytmu, čo môže predstavovať problém.

„Levice sú podľa nás suverénne favoritom. Ale budeme bojovať a uvidíme, čo sa stane. Sme šťastní, že môžeme hrať s najlepším tímom základnej časti. Pre nás je to výzva,“ hovoril náš tréner Oleg Meleščenko a pokračoval: „Nejde o to, že oddychovali. Viac tu hrá rolu mentálna stránka, psychológia, kto sa ako pripraví. Dá sa na to pozerať z dvoch strán: áno, oni viac oddychovali, lenže my sme viac hrali.“

Kouč Michal Madzin, ktorý bude stáť na opačnej strane, pre denník Šport skonštatoval: „Ťažko povedať, či to bude výhoda alebo nevýhoda, no my sme bojovali o to, aby sme si zaistili priamy postup do semifinále a sme radi, že sa nám to podarilo. Samozrejme, až zápasy ukážu. Pauzu sme však využili na tréningy a regeneráciu a ja verím, že sme ju využili tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení na semifinále. Dlho sme nevedeli, že našim súperom bude Inter. Venovali sme sa sebe, no sledovali sme série, ako sa vyvíjajú. Každý každého dobre pozná, s Bratislavčanmi sme sa stretli aj v predsezónnej príprave. Máme za sebou sedem zápasov a bude to napokon o momentálnom nastavení, bojovnosti a play-offovom nasadení.“

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LEVÍC NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri