Aktuality

Cesty Interu a Jacka Hemphilla sa rozišli

Jack Hemphill už nie je hráčom Interu Bratislava. Klub sa s 23-ročným americkým basketbalistom dohodol na predčasnom ukončení spolupráce.

Príchod krídelníka, ktorý predtým okúsil aj portugalskú najvyššiu súťaž, oznámil Inter vlani 24. novembra, krátko po tom, čo v Bratislave skončil jeho krajan Joseph Allen. Jack odvtedy absolvoval za žlto-čiernych 14 zápasov základnej časti Niké SBL, priemerne odohral osem minút a mal 3,1 bodu a 2,1 doskoku na jedno stretnutie. V Slovenskom pohári stihol jeden zápas, v ktorom si pripísal 11 bodov a 6 doskokov. Jeho odchod v stredu potvrdil generálny manažér Michal Ondruš: „Po nešťastnom zranení Pauliusa Pošku ešte v prípravnom období sa prakticky celú sezónu trápime s vhodným doplnením podkošového postu. Vo finančných možnostiach, v ktorých sa pohybujeme, sa podaria lepšie a sem-tam aj menej vydarené angažmány hráčov. Žiaľ, táto akvizícia nepatrí k tým radostnejším, tak sme sa s hráčom a jeho agentom korektne dohodli na ukončení spolupráce. V každom prípade ďakujeme Jackovi za prejavenú snahu a želáme všetko najlepšie v ďalšej kariére.“

Vedenie klubu má teraz viacero opcií. Môže buď siahnuť po náhrade za Hemphilla alebo aj ponúknuť vyššiu minutáž vlastným mladým odchovancom. Keďže po sobotnom stretnutí proti Leviciam bude nasledovať reprezentačná prestávka, času je (relatívne) dostatok.


Zoznam aktualít

Naši partneri