Aktuality

Meleščenko za kormidlom strieda Blanca Vilu!

Basketbalistov Interu už na pondelkovom dopoludňajšom tréningu viedol nový tréner! Na Pasienky sa vracia Oleg Meleščenko, ktorý žlto-čiernych doviedol k majstrovskému titulu v roku 2014. Zmena prišla po tom, čo doterajší tréner Alberto Blanco Vila požiadal o ukončenie spolupráce.

„Alberto nás požiadal o uvoľnenie z rodinných dôvodov. Aj také momenty prináša basketbal, zvlášť v neštandardných časoch, ktoré teraz prežíva celý svet. Nemali sme dôvod mu nevyhovieť a prajeme mu všetko dobré,“ vyjadril sa generálny manažér Michal Ondruš. Vzápätí prezradil aj meno nového kouča: „Olega Meleščenka dobre poznáme, na Interi zanechal hlbokú stopu a sme radi, že sa nám naskytlo práve takéto viac než dobré riešenie vzniknutej situácie. Tešíme sa na novú kapitolu našej vzájomnej spolupráce“

Španiel, ktorý pracuje aj ako asistent reprezentačného trénera Žana Tabaka, Inter prebral len v lete a v SBL ho doviedol k bilancii 3 víťazstvá – 7 prehier. Teraz, po dvanástich odohraných kolách SBL, ho strieda 53-ročný ruský odborník, rodák z Kazachstanu, s trvalým bydliskom na Slovensku. Meleščenko ako hráč získal v roku 1990 so sovietskou reprezentáciou striebro na svetovom šampionáte. S Dynamom Moskva si zahral v Eurolige. Na Slovensku sa zviditeľnil v deväťdesiatych rokoch ako hráč Prievidze. V SBL trénoval Levice a Inter. V roku 2013 mal ako asistent kouča Fotiosa Katsikarisa priviesť ruskú reprezentáciu na európsky šampionát, avšak pre vnútrozväzové rozpory táto dvojica skončila predčasne. Väčšinu trénerskej kariéry strávil Meleščenko v Rusku, naposledy na lavičke Uralmašu Jekaterinburg.   


Zoznam aktualít

Naši partneri