Aktuality

Vykročíme do Európy správnou nohou?

Vraciame sa do pohárovej Európy! Septembrová kvalifikácia Basketball Champions League síce nevyšla podľa našich predstáv, no čaká nás skupinová fáza FIBA Europe Cup. A v nej si postupne zmeriame sily s maďarským Pécsom, holandským Leidenom a portugalskou Benficou Lisabon.

Na premiéru v súťaži, v ktorej sme pôsobili aj počas ročníka 2015/16, sme sa v domácej SBL naladili sériou víťazstiev, po ktorej Interu patrí vedúca pozícia. Žiaľ, naše posledné vystúpenie v Prievidzi sa skončilo škandalózne, keď jeden z miestnych fanúšikov, 84-ročný dôchodca, inzultoval rozhodcu a duel bol predčasne ukončený za stavu 56:49 pre Inter. Bratislavčania tak dosiahli jubilejné 30. Ligové víťazstvo v rade netradičným spôsobom – kontumačne s výsledkom 20:0.

Do domácej súťaže vkročil veľmi sľubne aj náš dnešný súper. Pécs je po štyroch kolách s bezchybnou bilanciou 3-0 na druhom mieste maďarskej ligy.

Debut pred bratislavským publikom čaká našu najnovšiu posilu. Chorvátsky pivot Domagoj Bubalo prišiel, aby nám pomohol vyriešiť krízu, ktorá nastala po zranení centrov Michaela Fuseka a Michala Čekovského.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ: „Dúfam, že to bude vyrovnaný zápas, v ktorom máme šancu čosi dokázať. Chceme vyhrať, ale nerád by som vyvíjal na tím prílišný tlak. Je to medzinárodná súťaž, s ktorou nemáme veľa skúseností, preto je najdôležitejšie, aby sme odohrali najlepšie ako momentálne dokážeme a potom uvidíme, na aký výsledok to bude stačiť.“

X

PROGRAM INTERU V A-SKUPINE

STREDA 23. OKTÓBRA: Inter – Pécs (18:00 hod.)

STREDA 30. OKTÓBRA: Leiden – Inter (20:00 hod.)

STREDA 6. NOVEMBRA: Benfica – Inter (22:30 hod.)

UTOROK 12. NOVEMBRA: Pécs – Inter (18:00 hod.)

STREDA 20. NOVEMBRA: Inter – Leiden (18:00 hod.)

STREDA 27. NOVEMBRA: Inter – Benfica (18:00 hod.)

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Inter v SBL neprehral 30 zápasov v rade, celkovo od 11. januára z 35 súťažných stretnutí vyhral 33.

- Pécs je semifinalista uplynulého ročníka maďarskej NB I/A, klub sa hrdí prezývkou „panteri“.


Zoznam aktualít

Naši partneri