Aktuality

Siahli sme po schopnom zakončovateľovi

Inter Bratislava minulý týždeň ohlásil príchod prvej zahraničnej posily a teraz môže oznámiť ďalšiu akvizíciu. Na spolupráci so žlto-čiernymi sa dohodol Američan Braxton Bertolette. Pre 24-ročného 190 cm vysokého rozohrávača pôjde o prvý profesionálny angažmán.

Bertolette má za sebou úspešné účinkovanie na univerzite Montevallo, kde v uplynulom ročníku patril medzi najzaujímavejších hráčov druhej divízie NCAA a stal sa aj držiteľom ocenenia All American. Priemerne dosahoval 22 bodov a 5 doskokov na zápas, pričom za tri body pálil s úspešnosťou cez 37 % a z čiary trestných hodov sa dostal až na 91 %. Rodák z coloradského Lovelandu sa nestratil ani v zápase prvej divízie NCAA a ani v stretnutí NAIA, ktoré absolvovala jeho alma mater počas sezóny 2022/23. V prvom prípade dosiahol 15 bodov a 8 doskokov, v druhom 16 bodov a 7 doskočených lôpt.

„Po Mosesovi je to ďalší hráč z NCAA 2, ktorý má za sebou mimoriadne produktívnu poslednú vysokoškolskú sezónu. Primárne ide o scorera, schopného zakončovať rôznymi spôsobmi a čo je tiež podstatné, dokáže si vytvoriť zakončenie a strelu sám pre seba. Braxton má však aj skúsenosti z hrania na pozícii jeden, takže ak by sme potrebovali zaskočiť aj na tejto pozícii, mal by tiež zvládnuť túto rolu. Verím, že aj v prípade druhej zahraničnej posily triafame do čierneho,“ predstavil nového hráča generálny manažér Michal Ondruš.

Inter už skôr oznámil, že A-tím aj v nadchádzajúcom ročníku Niké SBL povedie čiernohorský tréner Danilo Rakočevič. Z hráčskeho kádra bolo zverejnených zatiaľ päť mien. Na Pasienkoch bude pokračovať čiernohorský veterán Goran Bulatovič, ďalší veterán Marek Kozlík a popri nich aj nádejní odchovanci Róbert Hudec a Viliam Ďurečko. Prvou zahraničnou posilou sa minulý týždeň stal Američan Dante Moses. Teraz teda pribudol aj jeho krajan Bertolette.

X

X

FOTO: montevallofalcons.com


Zoznam aktualít

Naši partneri