Aktuality

Kadeti opäť víťazne na turnaji CEYBL

V dňoch 10.-12.1.2020 sa konal v poradí tretí turnaj CEYBL vekovej kategórie U18. Tento krát bolo hosťujúcim mestom nemecké Crailsheim. Naši kadeti si po druhom mieste v Trnave a víťazstve v Českej Třebovej chceli pripísať ďalšie víťazstvo a potvrdiť si tak účasť na finálovom turnaji v poľskom Wroclawe. Opäť mali naše žltočierne pušky na programe 5 zápasov.

V prvom zápase naši chlapci nastúpili proti poľskému družstvu SKM Zastal Zielona Góra. Úvod duelu sme zvládli na jednotku, keď už po desiatich minútach hry sme si dokázali vypracovať sľubný 9 bodový náskok. Náš tlak pokračoval aj v druhom dejstve, keď sme súperovo konto zaťažili 24 bodmi. Naša obrana excelovala nielen v druhej štvrtine, ale aj v tretej, v ktorých náš súper dokázal nastrieľať iba 7 bodov. V tretej štvrtine sa však na výsledku podpísal výpadok našej koncentrácie. Druhý polčas sa tak  niesol vo vyrovnanom duchu. Nič to však nezmenilo na tom, že sme pripísali prvé víťazstvo na turnaji v pomere 76-46.

V ten istý deň sme nastúpili aj na druhý zápas, tento krát proti českému súperovi Sršní Písek. Toto družstvo nás zatiaľ ako jediné v doterajšej sezóne CEYBL dokázalo poraziť. Naši kadeti chceli tomuto súperovi oplatiť prehru. Vstup do zápasu bol však z našej strany veľmi vlažný. Aj keď sme si dokázali vypracovať 16 bodový náskok, nič to nemenilo na tom, že to nebol prejav na aký sme zvyknutí. V druhom polčase sme zlepšili náš výkon a postupne sme prezvali taktovku nad zápasom. Poslednú desaťminútovku sme vyhrali o 21 bodov a o víťazovi v zápase nebolo pochýb. Po prvom hracom dni sme tak mali na konte 2 výhry.

V poradí tretí zápas sme odohrali v sobotňajších ranných hodinách proti domácemu tímu HAKRO Merlins Crailsheim. Domáci sa chceli pred vlastnými fanúšikmi predviesť a do zápasu vstúpili bravúrne, keď prvú desaťminútovku vyhrali o 11 bodov.  V druhej štvrtine náš súper pokračoval vo svojej hre, čo sa prejavilo na polčasovom skóre 38-19 pre Crailsheim. Polčasová prestávka pomohla našim chlapcom, ktorí zatlačili v obrane aj v útoku. Chlapci bojovali o každú jednu loptu na oboch koncoch palubovky. Postupnými krokmi sme otáčali priebeh zápasu na našu stranu a doviedli duel do víťazného konca v pomere 68-64. Interisti v tomto zápase ukázali svoj charakter, keď ani po zlom prvom polčase nezložili zbrane a dokázali prečo dosahujú vynikajúce výsledky aj v zahraničí.

Rakúske družstvo BBLZ-Reach the Top bol ďalší zo súperov, ktorého sme mali v pláne zdolať. Od úvodného rozskoku bola na našich chlapcoch badať únava z predchádzajúcich náročných zápasov. Súper sa však prispôsobil nášmu štýlu hry, čo sa odzrkadlilo aj na skóre po prvej desaťminútovke v pomere 25-13 pre nás. Napriek trápeniu sme náskok pomaly navyšovali a ako povedal tréner Roman Ivan „utrpeli sme výhru.“

V nedeľu nás čakal posledný zápas proti českému tímu Jižní Supi. Toto družstvo doposiaľ na tomto turnaji nevyhralo ani jeden zápas ale Interisti si nemienili zobrať celkový triumf na turnaji spod prstov. Od začiatku sme pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne, keď sme si za dve štvrtiny vypracovali 17 bodový náskok. V druhom polčase náš súper stiahol skóre len na rozdiel dvoch bodov, na čo sme však dokázali promptne reagovať. Zmenili sme osobnú obranu za zónovú, s ktorou si súper nedokázal poradiť až do konca duelu. My sme sa tak mohli tešiť z celkového prvenstva na tomto turnaji CEYBL a postupu na finálový turnaj v poľskom Wroclawe, ktorý sa uskutoční v dňoch 7.-9.2.2020.

Najviac bodov zaznamenala trojica Matúš Malovec, Daniel Randuška a Timotej Malovec. MVP turnaja sa stal Timotej Malovec.

SKM Zastal Zielona Góra – BK Inter Bratislava 46 – 76
(19-28, 7-24, 7-12, 13-12)

BK Inter Bratislava – Sršni Písek 87 – 45
(28-12, 13-10, 18-16, 28-7)

HAKRO Merlins Crailsheim – BK Inter Bratislava 64 – 68
(17-6, 21-13, 16-24, 11-25)

BBLZ-Reach the Top – BK Inter Bratislava 76 – 89
(13-25, 21-23, 16-27, 26-14)

BK Inter Bratislava – Jižní Supi 80 – 59
(24-17, 17-7, 13-23, 26-13)

Konečné poradie:
1. miesto BK Inter Bratislava

2. miesto HAKRO Merlins Crailsheim
3. miesto SKM Zastal Zielona Góra
4. miesto BBLZ-Reach the Top
5. miesto Sršni Písek
6. miesto Jižní Supi


Zoznam aktualít

Naši partneri