Solídny výkon, tesná prehra

BC KOMÁRNO – INTER BRATISLAVA 81:76

PRIEBEH: Komárno po prvý raz viedol nový tréner Miljan Čurovič, ktorý iný komárňanský klub, MBK Rieker Com-Therm, doviedol v roku 2015 k majstrovskému titulu. Vo farbách Interu zas debutovala americká posila Antonio Daye Jr. Zápas bol v úvodnej časti vyrovnaný, len tesne ju vyhrali domáci 18:16. V polovici druhej periódy hostia na chvíľu poľavili v koncentrácii a Komárno ihneď odskočilo na dvojciferný rozdiel 38:28 a 40:30. Polčas nakoniec vyhralo 40:32. Po zmene strán sa opäť hrala vyrovnaná partia, ale v 28. minúte Komárno odskočilo na 58:45. Lenže ďalšiu sekvenciu lepšie zvládol Inter a po sérii 10:0 išiel do záverečnej časti len s minimálnym mankom 55:58. Domáci aj s odretými ušami držali tesné vedenie (žlto-čierni sa dvakrát priblížili na rozdiel jediného bodu) a napokon ho aj udržali.  Vyhrali 81:76.

BOD ZLOMU: Ťažko povedať, či nejaký skutočne prišiel. Ak, tak ním možno bola strata dobre hrajúceho Ozrena Pavloviča v 38. minúte. Ten najprv znížil na 72:73, ale potom mu rozhodcovia odpísali útočný faul a najlepší strelec žlto-čiernych sa v čase 38:34 musel po piatej osobnej chybe porúčať na lavičku.

REČ ČÍSEL: Vo väčšine ukazovateľov bol Inter domácemu celku vyrovnaným súperom, no za 2 body strieľal s úspešnosťou len na úrovni 42 percent, kým Komárňania sa dostali na 55 percent. Škoda tiež až 17 strát (súper mal 13)...

HRDINA: Ozren Pavlovič bol tento raz tým lídrom, akého Inter potrebuje. Ako v poradí piaty hráč naprieč celou Niké SBL zaznamenal v tomto ročníku 30-bodový zápas. K 30 bodom pridal aj 8 doskokov. Len škoda, že v 38. minúte predčasne skončil po piatej osobnej chybe...

ČO ĎALEJ? Nie je moc času na oddych. V sobotu v hale na Vietnamskej ulici privítame MBK Handlová. „Baníci“ v ostatných ročníkoch patrili skôr medzi outsiderov, no teraz pod taktovkou nového kouča, ex-interistu Neša Miloševiča sú azda najpríjemnejším prekvapením v doterajšom priebehu našej najvyššej súťaže. Úvodný rozskok je naplánovaný na 17:00 hod.

ŠTATISTIKY:

(18:16, 22:16, 18:23, 23:21)

KOMÁRNO: Ebo 28, Markovič 26, Páleník 11, Volárik 6, Walker 5 (Mohamed 3, Danielič 2).

Tréner: M. Čurovič.

INTER: Pavlovič 30, Sudžum 15, Moses 7, Hudec 6, Bulatovič 2 (Daye 8, Szabó 7, Kozlík 1, M. Koller 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk):

Miljan ČUROVIČ (tréner Komárna): „Veľmi dôležité, že sme vyhrali. Nový tréner, nový systém, nové veci... očakával som, že možno počas zápasu sa niektoré veci nepodaria, avšak väčšinu stretnutia sme viedli, záver bol síce dramatický, ale som rád, že sme to uhrali a zaslúžene vyhrali. Rovnako ďakujem aj našim fanúšikom za vrelé privítanie a za podporu počas celého zápasu."

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Myslím si, že zápas bol zaujímavý, možno boli nejaké straty na jednej či druhej strane, avšak podľa mňa, my sme nesklamali. Spravili sme dobrý dojem, najmä po tých zápasoch, ktoré sme prehrali vyšším bodovým rozdielom. Po výhre s Prievidzou a aj po tomto zápase môžeme nadobudnúť isté sebavedomie, že dokážeme hrať proti tým najlepším. V stredu si oddýchneme, potom sa už budeme pripravovať na ďalší zápas proti Handlovej. Gratulujem Komárnu k víťazstvu."