Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Počas uplynulého víkendu sme mali na programe ďalšie zápasy našej mládeže. Okrem starších žiakov, ktorí nás reprezentovali na Superfinále EYBL v Rige, odohrali svoje zápasy aj kadeti a starší minižiaci.

Mladší z dvojice odohrali svoj dvojzápas už v stredu 1. mája. Zápasy sme odohrali proti súperovi z Bratislavy, proti MBK Karlovka. Prvú štvrtinu sme síce nezačali najlepšie, ale od začiatku tej druhej sme dali jasne najavo prečo nám patrí prvá priečka v tabuľke západ. Súpera sme v útoku nepustili takmer k ničomu a po kvalitnej obrane, tak nasledovali naše rýchle protiútoky. Po kvalitnom výkone sme si tak pripísali ďalšiu výhru. Druhý zápas sme začali lepšie. Súperovi sme už v prvej štvrtine nastrieľali necelých 30 bodov. Vytvorený náskok sme si udržiavali počas celého zápasu, do ktorého naskočili všetci hráči. Po dvoch výhrach, tak aj naďalej kraľujeme v pribežnej tabuľke.

Starší minižiaci mali nabitý program a v sobotu cestovali na svoje ďalšie dva zápasy do Senca. Chlapci pokračovali vo svojich výkonoch zo stredy. Už od úvodných minút vybehli na súpera svojou agresívnou obranou, ktorou Senec prinútili k chybám pri rozohrávke. Agresívna obrana vyústila do ľahkých protiútokov, ktoré sa nám darilo premieňať vďaka čomu sme si vytvorili potrebný náskok už v prvom polčase. Do zápasu zasiahli všetci hráči a každý z nich prispel svojou mierou k výhre 78-32. Druhý zápas bol podobný tomu prvému. Chlapci predvádzali svoju hru a súpera dokázali ubrániť na menej ako 30 bodov. V útoku boli strelecky pri chuti a tak sa zápas končil ešte pred záverečným klaksónom, keď sa rozdiel v skóre vyšplhal na 50 bodov.

Kadeti, ktorí boli oslabení o spoluhráčov, ktorí vycestovali reprezentovať Inter na medzinárodný turnaj nastúpili na svoje zápasy na domácej palubovke. Ako prvých privítali rovesníkov zo Žiaru nad Hronom. Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou a postupne sme si vytvárali viacbodový náskok. Chlapci makali na oboch koncoch palubovky. Na tej obrannej nedovolili súperovi ľahké koše a postrážili si aj doskok. V útoku sa nám darilo najmä v streľbe spoza trojkového oblúka. Tu sa nám podarilo premeniť až 10 pokusov a to nám dopomohlo k výhre v pomere 83-42. Druhý zápas sme mali na programe v nedeľu ráno. Tu sme privítali hostí z Prievidze. Druhý zápas sme začali podobne ako ten sobotný. Po prvom polčase sme mali mierny náskok. Ten sa však po zmene strán začal vytrácať. Absencia hráčov bola citeľná. V útoku sa výraznejšie presadil iba Malovec s 29 bodmi. To však na súpera nestačilo a tak sme si nakoniec po nevydarenom druhom polčase pripísali na svoje konto prehru.