Aktuality

O skalp, ktorý ešte nemáme

Termín: 30. 1. 2021 od 16:00

Každého zo šiestich súperov sme v aktuálnom ročníku Slovenskej basketbalovej ligy už aspoň raz zdolali, okrem Prievidze. Je to tak, s Hornonitranmi sme zatiaľ absolvovali dva súboje, oba na ich palubovke. A v oboch prípadoch sme si odtiaľ odviezli tesné prehry – v októbri 72:75 a nedávno, 11. januára, 80:86. Doma v Eurovia Aréne ich privítame premiérovo.

V uplynulých dňoch Inter dokázal vyhrať vo Svite 94:89. Jeho januárová bilancia je tak momentálne 4-2 a celková 11-11. Vďaka tomu sa žlto-čierni posunuli už na štvrtú pozíciu, práve pred Svit (11-11) a na dohľad majú aj tretí Lučenec (13-10). Do zostavy sa navyše vrátil skúsený krídelník Jaroslav Musil, ktorý pre problémy s achilovkou pauzoval od Vianoc. Vo výbornej forme však v poslednom čase hrajú viaceré naše opory, čo nám dáva dôvody na mierny optimizmus.

Na druhej strane, Prievidžania po návrate z karantény v januári dokazovali, že s nimi treba počítať. Teraz síce ťahajú minisériu dvoch tvrdých prehier doma so Svitom (71:97) a vonku s Lučencom 75:103, no dá sa očakávať, že o to viac sa zverenci kouča Maroša Helmecyho budú chcieť chytiť v hlavnom meste. Vonku majú Hornonitrania bilanciu 1-9, ale ak by im Inter dal čo i len malú šancu pomýšľať na úspech, mohli by sme sa dočkať drámy. Verme však, že Inter dokráča k dvanástemu víťazstvu v sezóne a premiérovému nad Prievidzou.

X                      

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Jaroslav MUSIL (hráč Interu):S Prievidzou sme tuším ešte ani raz v tejto sezóne nevyhrali. Naposledy sme u nich tesne prehrali, čiže musíme konečne vyhrať a uhájiť domácu palubovku. Musíme hrať celých 40 minút sústredene. Myslím si, že v poslednom zápase sme ukázali, že si vieme vytvoriť náskok a udržať ho, i keď sa nám to niekedy nepodarí, keďže koncentrácia ide dole. Záleží to teda od dobrej obrany a dobrého útoku.

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU PRIEVIDZE NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri