Prievidzi sme nedovolili chytiť sa

BC PRIEVIDZA – INTER BRATISLAVA 70:79

(24:20, 13:16, 23:26, 10:17)

Po prehrách v Komárne a najmä domácej katastrofe so Svitom, sa Inter potreboval chytiť. Čelil síce poslednej Prievidzi, ale tá zúfalo potrebuje konečne zaknihovať prvé ligové víťazstvo v ročníku 2021/22. Navyše, k dlhodobo zranenému Michaelovi Fusekovi sa tento raz pridal absentujúci Džiugas Slavinskas, čo Bratislavčanom nijako neuľahčilo situáciu. Hoci aj domáci sa musia zaobísť bez reprezentanta Mateja Majerčáka...

PRVÝ POLČAS. V úvodnej časti sa súperi striedali vo vedení. Napokon ju domáci vyhrali 24:20. V druhej desaťminútovke sa Prievidžania opakovane odpútali na 6 bodov, ale už v 15. minúte vyhrávali Bratislavčania 30:29. Družstvá sa znova vystriedali vo vedení, aby na polčasovú prestávku odchádzali tradiční rivali za stavu 37:36 pre domácich.

DRUHÝ POLČAS. Prvé minúty druhého polčasu patrili Prievidzi, ktorá opakovane viedla o 5 bodov a v 26. minúte aj 53:47. Pred koncom periódy sa však do vedenia opätovne predral Inter. Nebol to ľahký duel, ani žlto-čierni nehrali bezchybne, ale boli disciplinovanejší a trpezlivejší. A keď sa naskytla v štvrtej štvrtine príležitosť, chladnokrvne ju využili. Zo 68:66 sa odpútali na 77:68 a sebaisto si počínali až do konca. Napokon zvíťazili 79:70 a ukončili tak dvojzápasovú minisériu nezdarov.

REČ ŠTATISTÍK. Z hry sme mali len 39-úspešnosť streľby, no domáci mali vyššiu len o 4%... Súper nás preskákal 47-40, mal výrazne viac blokov (9-1), ale o čosi menej asistencií (11-15)... Výrazne nám pomohlo, že sme sa dopustili len 9 strát, kým Prievidza 17... Po návrate do zostavy sa 33 bodmi zaskvel Trevor Blondin: ako desiaty hráč Niké SBL v tomto ročníku pokoril tridsaťbodovú hranicu. Jure Zubac sekundoval 20 bodmi. Timo Malovec dosiahol 13 bodov a 7 doskokov, Ivan Gandia-Rosa, hoci mu tento raz viazla streľba (3/0 za 2 body, 12/2 za 3 body) si nakoniec pripísal double-double za 10 bodov a 10 asistencií, ku ktorým pridal aj 5 doskokov. Strelecky sa jednou trojkou presadil aj Matúš Malovec. Nik ďalší neskóroval.

ČO ĎALEJ? V stredu sa v rámci Alpsko-jadranského pohára predstavíme vo Viedni. V sobotu 18. decembra budeme doma, v Pezinku, hostiť handlovských baníkov. Duel sa, žiaľ, bude hrať bez divákov. Sledovať ho môžete v on-line prenose prostredníctvom Niké TV.

PRIEVIDZA: McFolley 21, Oshita 21, Creammer 12, Walker 8, Jašš 4 (Kincel 2, Magdolen 2, Matuška 0, Thomas 0).

Tréner: M. Helmecy.

INTER: Blondin 33, T. Malovec 13, Gandia-Rosa 10, M. Malovec 3, Orihel 0 (Zubac 20, Randuška 0, Borodovčák 0, M. Koller 0).

TH: 7/4 – 17/12.

FAULY: 18 – 16.

TCH: 28. Zubac.

TROJKY: 28/10 – 31/9.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Kukelčík, Fuska, Cibuľka.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Maroš HELMECY (tréner Prievidze): „Prvý polčas sme dodržiavali, čo sme mali. Snažili sme sa tlačiť. Bohužiaľ, v druhom polčase sme vybuchli. Nedokázali sme premeniť ľahké strely spod koša a to nás pochovalo.“

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Konečne sme vyhrali, to je najdôležitejšie. Prehrali sme niekoľko zápasov po sebe, pretože sme hrali veľmi zle v obrane. Hrali sme v dobrom nasadení od prvej minúty. Aj na lavičke to žilo, podporovali sme sa, všetci pridali ruku k dielu a pomohli tímu. Zvíťazil tímový výkon a verím, že nás to posunie na dobrú cestu.“