Aktuality

Buli podpísal nový kontrakt

BK Inter Bratislava má za sebou hektické, no krásne obdobie. Najprv vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy, potom rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca, 2019/2020 ešte vzdialenou budúcnosťou. Avšak na jej príprave sa už pracuje. Dnes teda predstavujeme prvé meno hráča, s ktorým do nej vyrukujeme.

Veľmi nás teší, že na ďalší rok sa klubu z Pasienkov upísal Goran Bulatovič. V dobe, keď basketbalisti vydržia na jednom pôsobisku rok, v lepšom prípade dva, no zriedka viac než tri, je čiernohorský rozohrávač symbolom klubovej vernosti. Veď za Inter sa chystá odohrať už siedmu sezónu! V rokoch 2013, 2014, 2017 a 2019 bol pri štyroch majstrovských tituloch, čo z neho robí druhého najúspešnejšieho aktívneho hráča po Marekovi Kozlíkovi, ktorý je päťnásobným majstrom.

Buli, ktorý vo februári oslávil 31. narodeniny, prezrádza, že rokovania išli hladko a nemal dôvod špekulovať o prípadnej zmene. „Nepotreboval som dlho rozmýšľať, pretože na Interi sa cítim veľmi dobre. Poznám tu všetko a všetkých a nechcel som nič meniť. Inter má vždy tie najvyššie ciele, každý rok bojuje o titul. Asi každý hráč chce hrať v takom tíme,“ povedal nám po podpise novej zmluvy niekdajší člen širšieho kádra čiernohorskej reprezentácie.

Goran Bulatovič posilnil Inter po prvý raz v roku 2012, krátko po „reštarte“ klubu. Ročník 2014/15 síce strávil v Spišskej Novej Vsi, kde predvádzal skvelé výkony (o. i. dvakrát dosiahol v našej lige nevídané triple-double), no potom sa vrátil na Pasienky, kde bude pokračovať aj ďalší rok. Vraví, že Slovensko i naše hlavné mesto mu skutočne prirástli k srdcu: „Áno, toto bude moja ôsma sezóna na Slovensku. To hovorí za všetko. Určite by som nezostával tak dlho, keby som sa tu necítil dobre. Na Slovensku mám veľa kamarátov, páči sa mi tunajší život. Môžem povedať, že Slovensko a Bratislava mi skutočne prirástli k srdcu.“ Napokon, platí to aj naopak, že skromný, pracovitý a priateľský „Buli“  je obľúbenec publika a už takmer nikto ho nevníma ako cudzinca.

Okrem Gorana Bulatoviča, ktorý patril medzi základné stavebné kamene majstrovského tímu, máme v talóne už aj ďalšie mená, ktoré vám postupne predstavíme v najbližších dňoch.


Zoznam aktualít

Naši partneri