Aktuality

Očami trénera: Spanilá jazda juniorov pokračuje

V našom hlavnom meste sa uplynulý týždeň, od štvrtka do nedele, hral kvalitne obsadený turnaj druhej fázy Európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EYBL). Juniorské družstvo pod vedením trénera Danila Rakočeviča v ňom potvrdilo vedúcu pozíciu v A-skupine, ktorú si utvorilo už v októbri na turnaji prvej fázy v Brne. Mimochodom, náš Martin Koller vtedy získal ocenenie MVP turnaja. Interisti, hoci im chýbali viaceré opory a celkovo hrali s mladým kádrom, v ktorom figurovali aj šestnásť a sedemnásťroční chlapci, ani na domácej pôde nenašli premožiteľa. Pridali ďalšie štyri víťazstvá a do superfinále tak postupujú s bezchybnou bilanciou 8-0!  

Keď sa pozrieme na jednotlivé výsledky, žlto-čierni odštartovali vo štvrtok vysokou výhrou 93:34 nad London Lions New City College. V piatok pokračovali s gruzínskym BC Kutaisi 2010, ktoré zdolali 66:45. V sobotu narazili Bratislavčania na talianske A. S. D. Pallacanestro Colleferro a naložili mu 101:40. Svoje účinkovanie zavŕšili zverenci kouča Rakočeviča v nedeľu, keď BUBA Basketball z bulharskej Sofie deklasovali 74:47.

Ako sme už prezradili na bkinter.sk, chlapcom sa darilo aj individuálne. Výbornou správou je, že Daniel Koller, ktorý vynechal úvod sezóny pre zranenie ramena, sa stal najužitočnejším hráčom (MVP) turnaja. Do All-Star tímu bol vybraný pivot Maroš Golian a za najlepšieho hráča mužstva bol menovaný Martin Pospíšil.

Tréner Rakočevič tak mal po turnaji viacero dôvodov na spokojnosť: „Čo sa týka juniorov, náš prvý cieľ je, aby sme hrali dobrý basketbal. Je jedno, kto je našim súperom. Aj v útoku, aj v obrane, chceme, aby to vyzeralo, že naozaj pracujeme a že vieme hrať. To je prvá vec. Druhá vec, každý je rád, keď sa vyhráva. My sme odrobili dobrú prácu, aj z pohľadu výsledkov a myslím, že sme sa prezentovali ozaj dobrým basketbalom. Herne sme nemali žiadne veľké krízové momenty. Čiže aj po tejto stránke môžeme byť spokojní, lebo neustále prízvukujeme, že si musíme udržiavať maximálnu koncentráciu a byť maximálne zodpovední. Myslím, že toto sme splnili. Samozrejme, je škoda, že sme sa nemohli predstaviť v kompletnej zostave. Boli sme oslabení, hrali sme bez Maťa Kollera a Roba Hudeca, Rišo Ondruš sa zranil v druhom zápase a potom už nehral. Golian nenastúpil v poslednom. Chlapci, ktorí nastúpili, sa dobre ukázali. Vedia čo a ako. Osobne som rád, že po dlhom výpadku sa do hry vrátil Dano Koller a hneď bol MVP turnaja. Dúfam, že teraz už bude maximálne pripravený pomôcť juniorskému tímu, ale aj mužom v extralige. Celkovo sme teda splnili náš ciel a postúpili do superfinále. Boli to pre nás úspešné štyri dni.“ 


Zoznam aktualít

Naši partneri