Aktuality

Na Pasienky sa vracia Musil

K návratu strateného syna by sa dalo prirovnať angažovanie slovenského reprezentanta Jaroslava Musila. Krídelník, ktorý tento rok oslávi 31. narodeniny, sa na Pasienky vracia po štyroch rokoch. V minulosti bol súčasťou dvoch majstrovských zostáv a dobre sa uviedol aj počas pôsobenia Bratislavčanov v českej NBL.

„Aj keď je Jaro Musil odchovancom iného bratislavského klubu, dozrieval a prechod do profesionálneho basketbalu absolvoval práve ako hráč Interu. Neskôr bol členom úspešných tímov Interu. Teší nás, že teraz sa vracia ako ešte skúsenejší a vyzretejší basketbalista a veríme, že pre Inter opäť odvedie cenné služby,“ povedal o prvej letnej posile generálny manažér Michal Ondruš, pričom s klub sa s Musilom dohodol na dvojročnom kontrakte.

Musil má za sebou vydarenú sezónu, keď v Lučenci patril medzi opory tímu, ktorý si vyslúžil komplimenty za výsledky i predvádzanú hru. Zaradil sa medzi najužitočnejších domácich hráčov, cítiť ho bolo nielen v obrane, ale tiež v ofenzíve, kde dosahoval priemerne 9,3 bodu na zápas. Navlas rovnaký priemer mal aj v Slovenskom pohári, kde to jeho BKM dotiahol až do finále.

„Som rád, že sa po pár rokoch vraciam späť do rodného mesta. Myslím si, že odkedy som naposledy pôsobil v Interi, som sa vypracoval herne aj mentálne. Táto odmlka mi priniesla skúsenosti. Všetky kluby, kde som pôsobil, a všetci tréneri, s ktorými som spolupracoval, mi čosi dali a ja som rád, že teraz môžem opäť reprezentovať tento klub s dlhodobo najvyššími cieľmi. Teším sa na spoluprácu v klube, na spoluhráčov i fanúšikov. A celkovo, po tejto vírusovej odmlke sa už veľmi teším na basketbalový kolotoč,nechal sa počuť 192 centimetrov vysoký krídelník.

Pred príchodom do Lučenca si bratislavský rodák vyskúšal aj krátke pôsobenie v nižšej talianskej súťaži, kde v drese Barletty lámal strelecké rekordy. Predtým bol rok a pol hráčom Prievidze a jeden ročník strávil v Leviciach. Za Inter hrával v rokoch 2010 až 2016, v rokoch 2013 a 2014 bol pri zisku majstrovskej trofeje, v rokoch 2015 a 2016 oslavoval zisk Slovenského pohára. Do najslávnejšieho slovenského mužského klubu prišiel ako odchovanec BSC Bratislava.     


Zoznam aktualít

Naši partneri