Aktuality

Cez víkend držíme palce juniorom

V najvyššej súťaži Niké SBL je v sobotu na programe predposledné 27. kolo základnej časti. Inter Bratislava si však svoje stretnutie na pôde BC Prievidza preložil až na stredu. Prečo? Našich juniorov totiž počas víkendu čaká v Budapešti play-off EYBL – European Youth Basketball League.

Zverenci šéftrénera Karla Wimmera si dnes o šiestej večer najprv zmerajú sily s domácou Honvéd Academy, v nedeľu ráno by potom mali nastúpiť proti talianskemu BC Napoli Basket. Tieto tri družstvá tvoria A-skupinu. V B-skupine sa predstavia holandskí Orange Lions Academy, maďarská Ratgeber Academy a ďalší slovenský zástupca v stredoeurópskej zóne EYBL, tím ŠBK Junior Levice.

V nedeľu popoludní budú na programe aj semifinálové súboje. Postúpia do nich po dva najlepšie celky z oboch skupín, pričom sa stretne prvý z A-skupiny s druhým z B-skupiny a vice versa, prvý z B-skupiny s druhým z A-skupiny. Tretie mužstvá si zahrajú rovno o konečnú piatu priečku. O bronz sa hrá v pondelok o desiatej, finále príde na rad od dvanástej. V hre je aj miestenka na superfinále, ktoré sa v apríli uskutoční vo fínskom meste Jyväskylä.

Aj keď Inter nedávno prišiel o troch nádejných basketbalistov, ktorí už zbierali minúty aj v najvyššej seniorskej súťaži, stále má v kategórii U20 k dispozícii zaujímavú a veľmi mladú zostavu, ktorú tvoria devätnásťročný Matúš Malovec, čerstvo osemnásťročný Martin Koller, sedemnásťroční Timotej Malovec a Juraj Minarovjech a potom už hráči s ročníkom narodenia 2005, teda Daniel Koller, Róbert Hudec, Viliam Ďurečko, Matúš Vrabček, Mark Weber, Andrej Čorba a Michal Šabo. Martin Pospíšil je z tejto partie najmladší, narodil sa v septembri 2006.

Pre úplnosť dodávame, že ak by ste si chceli cez víkend spraviť výlet do maďarskej metropoly a spojiť ho s návštevou kvalitného juniorského basketbalu, dejiskom všetkých stretnutí bude Ludovika Arena (adresa: Diószegi Sámuel u. 25). Stretnutia by sa tiež mali dať sledovať on-line.


Zoznam aktualít

Naši partneri