Aktuality

Inter medzi juniormi nenašiel konkurenciu

Cez víkend v prievidzskej Niké aréne vyvrcholila najvyššia juniorská súťaž basketbalistov. Na finálovom turnaji sa zišla osmička najlepších mužstiev, no nik nedokázal prekaziť plány Interu Bratislava na obhajobu vlaňajšieho prvenstva. Žlto-čierni triumfovali nevídaným spôsobom, keď deklasovali všetkých troch súperov.

V tíme trénera Romana Ivana a šéftrénera Karola Wimmera nechýbala ani šestica mladých basketbalistov, ktorých klub v uplynulom ročníku Niké SBL zapracovával do A-tímu mužov. Okrem bratov Matúša a Timoteja Malovcovcov, Tomáša Borodovčáka, Zsolta Borosa, Martina Kollera a Daniela Randušku, tvorili víťaznú zostavu, ktorá sa predstavila v Prievidzi, aj Róbert Hudec, Daniel Koller, Jakub Kŕč, Juraj Minarovjech, Alex Róka a Matúš Vrabček.  

Pri pohľade na výsledky na prvý pohľad zaujme suverénny spôsob, akým sa mladá interistická partia po náročnom roku vrátila na trón. Žlto-čierni v piatkovom štvrťfinále najprv rozstrieľali Žilinu 120:35, o deň neskôr v semifinále zdolali Svit 94:41 a v nedeľnom finále aj ŠBK Junior Levice 86:45. „Naši mladí hráči, tá základná os, hrávali v A-mužstve a pokračovali v tréningovom procese po celú sezónu. Na druhej strane, aj iní basketbalisti, napríklad z Prievidze či Levíc, boli členmi mužských A-tímov... My sme skrátka potvrdili rolu favorita a zvíťazili sme,“ vracia sa kouč Ivan k dominancii jeho zverencov. Netají sa, že v sezóne 2020/21, keď sa mládežnícky šport, vrátane basketbalu, pre prísne protipandemické opatrenia na dlho zastavil, teší takýto úspech ešte viac: „Jasne, že nás teší, ale musím povedať aj to, že sme si siahli na dno. Bolo vidno, že nám odišla herná prax. Veľmi nám chýbali zápasy. Toto družstvo, doplnené o mladších hráčov, začalo trénovať ešte len pred mesiacom a bolo to aj vidno.“

Pre úplnosť dodávame, že striebro si odviezli Levičania a bronz zostáva na hornej Nitre, získal ho usporiadateľský klub MBA Prievidza.

X

KONEČNÉ PORADIE

1. Inter Bratislava

2. ŠBK Junior Levice

3. MBA Prievidza

4. Iskra Svit

5. BKM SPU Nitra

6. MBK AŠK Slávia Trnava

7. MBK Victoria Žilina

8. KB Slávia TU Košice

X

X

X

Článok vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri