Aktuality

Ďalšia posila prichádza z euroligovej Baskonie!

Inter získal ďalšiu zahraničnú posilu. A na Pasienky prichádza priamo z jedného z najlepších európskych klubov, z euroligového Kirolbet Baskonia Vitoria-Gasteiz!

„Ahoj, interistická rodina. Hlási sa Lautaro López. Chcem Vám len povedať, že som šťastný a nadšený, že sa stanem súčasťou tejto organizácie. Spravím, čo je v mojich silách, aby sme vyhrávali tituly a teším sa, čoskoro dovidenia,“ prihovoril sa na diaľku 21-ročný argentínsky rozohrávač.

Novú akvizíciu oficiálne potvrdil manažér žlto-čiernych Michal Ondruš: „Napriek všetkým problémom, ktoré sme museli riešiť v posledných týždňoch a mesiacoch, sme veľmi ambiciózny klub a hľadáme v tomto zložitom období veľmi ambicióznych a motivovaných basketbalistov do novej sezóny. Som presvedčený, že takým je aj Lautaro López, ktorý je hladný po minútach a zápasových šanciach. Veríme, že u nás znova nakopne svoj potenciál a že má pred sebou veľkú budúcnosť.“

Vo svojom mladom veku je Lautaro majstrom Argentíny z roku 2017 s tímom San Lorenzo de Almagra. Profesionálnu kariéru pritom odštartoval už v roku 2015 v klube Club Atletico Villa San Martin. Na jar 2016 zamieril do spomínaného San Lorenza. V novembri 2017 sa sťahoval do Španielska, kde pôsobil v štruktúrach Baskonie. Vydal sa tak po stopách iných skvelých Argentínčanov, ktorí v minulosti pôsobili v baskickom veľkoklube, ako boli Luis Scola, Fabricio Oberto, Andres Nocioni, Pablo Prigioni, Walter Herrmann, Carlos Delfino, Nicolas Laprovittola, či Luca Vildoza. Rok a pol bol súčasťou „béčka“ pôsobiaceho v LEB Silver, pokým sa v minulej sezóne stal súčasťou prvého tímu. Za ten však stihol len jediný štart v Eurolige. Práve väčšia minutáž, viac príležitostí a s tým súvisiaca zodpovednosť ho privábili do Bratislavy, kde ho bude viesť španielsky odborník Alberto Blanco Vila. Ten o najčerstvejšej akvizícii povedal: „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo podpísať Lautara, lebo cítime, že to bude dosť iný hráč, než ako sme zvyknutí zo slovenskej ligy. Ako sme deklarovali už od začiatku, snažíme sa vyskladať mladý, talentovaný a hladný tím. Lautaro presne zapadá do tejto koncepcie. Je to jeden z najsľubnejších argentínskych prospektov jeho generácie. Prichádza z Baskonie, čo je tiež významné. Veríme, že bude pasovať do nášho tímu a do ligy a budeme hrdí, ak bude schopný ukázať všetky jeho schopnosti.“

Nádeje vkladané do 188 cm vysokého tvorcu hry sú teda vysoké. Nie však prehnané, čo dosvedčuje aj fakt, že hovoríme o bývalom lídrovi mládežníckych reprezentácií Argentíny, s ktorými sa predstavil aj na svetových šampionátoch kategórií do 17 i 19 rokov a na predvlaňajších juhoamerických kontinentálnych majstrovstvách do 21 rokov získal striebro.

Lautaro sa tak stáva tretím legionárom v tíme španielskeho kouča Alberta Blanca Vilu a jeho lotyšského asistenta Edgarsa Jaunzemsa. Inter už skôr predstavil Američanov Darriona Strong-Moora a Chrisa Hansena. V kádri tiež figurujú slovenskí reprezentanti Michael Fusek, Richard Körner a Jaroslav Musil. O miesto v zostave zabojujú aj viacerí odchovanci klubu, ktorí zbierajú úspechy v mládežníckych kategóriách.

X

X

X

X
FOTO: baskonistas.com


Zoznam aktualít

Naši partneri