Aktuality

Prvý turnaj EYBL s bilanciou dve výhry a dve prehry

Nová sezóna Európskej mládežníckej basketbalovej ligy je tu aj tento rok a Inter je opäť jej súčasťou. Naši žiaci pod vedením trénera Karola Wimmera boli zaradení do divízie stredná Európa a v dňoch 5.-8.9. ich čakal prvý turnaj.

Po náročnej 9 hodinovej ceste do rumunského mesta Kluž, sme nastúpili vo večerných hodinách na náš prvý tohtosezónny zápas v EYBL (European Youth Basketball League). Hneď v úvode nás čakal silný taliansky súper Oxygen Orange 1. Prvých desať minút duelu lepšie vyznelo pre súpera, ktorý jasne dominoval hlavne v útočných doskokoch, kde využíval svoju výškovú prevahu. V tomto duchu sa nakoniec niesol celý zápas. My sme sa síce snažili vzdorovať, ale bola na nás badať únava z cesty a frustrácia z fyzicky vyspelejšieho súpera. Konečné skóre 49-78 pre Oxygen ukázalo naše slabé stránky, ktorým sa chceme v ďalších zápasov vyvarovať.

Na piatok bol naplánovaný len jeden zápas. Tentokrát proti srbskému tímu KK Beko. Už od začiatku sme si chceli napraviť chuť po zbabranom prvom zápase. To sa nám podarilo. Na chlapcoch bola badať chuť po víťazstve. To sa odzrkadlilo aj na našom skóre, keď sme úvodnú štvrtinu vyhrali až 17 bodovým rozdielom. V druhej desaťminútovke sa Srbi snažili náš tlak zastaviť, čo sa im do značnej mieri aj darilo. My sme však nemali v úmysle darovať výhru nášmu súperovi a druhý polčas patril jasne žltočiernym. Tréner Karol Wimmer do zápasu postupne zapojil všetkých hráčov, ktorí sa mu odvďačili kolektívnym výkonom.

V sobotu náš čakal najťažší deň na turnaji, keď sme mali na programe až dva zápasy. V ranných hodinách sme nastúpili proti maďarskému družstvu Soproni Tigrisek SE. Prvé štyri minúty sa niesli vo vyrovnanom duchu. Po Siváčkových premenených trestných hodoch nastala z našej strany šnúra 7 bodov a my sme sa razom dostali do vedenia. Prvú štvrtinu sme uzavreli košom Ručinského, ktorý upravil skóre na 22-13. Začiatok druhej štvrtiny bol ako z veľkej knihy, keď sme natiahli náš náskok až na 18 bodov. V našej hre sme nepoľavili ani v druhom polčase, čo znamenalo, že sme si pripísali druhú výhru na turnaji.

Vo večerných hodinách náš čakal posledný zápas na tomto turnaji. Tentokrát proti domácemu družstvu C.S. U-BT Cluj Napoca. Domáci v doterajšom priebehu turnaja neokúsili pocit prehry a my sme mali v pláne im tento pocit dožičiť. Rumunskému družstvu sa však za 5 minút hry podarilo vypracovať si 13 bodový náskok. My sme napriek tomu neskladali zbrane a skvelým záverom prvej časti hry sme znížili skóre na rozdiel 3 bodov. Druhá desaťminútovka nám nevyšla podľa predstáv, keď sme dokázali nastrieľať  len 10 bodov, zatiaľ čo domáci až 24. Do tretej štvrtiny sme vstúpili odhodlane otočiť priebeh duelu na svoju stranu. Domáci fanúšikovia však hnali svojich hrdinov vpred. Pritlačili sme v obrane, ale Rumuni boli pripravení na náš tlak a nezľakli sa, ba naopak dokázali premeniť ťažké strely. O výsledku zápasu už bolo viac menej rozhodnuté. Bodovo sa v tomto zápase dokázalo presadiť len 5 hráčov. Za zmienku stojí 25 bodov Sama Siváčka.

Prvý turnaj nám ukázal naše silné stránky, na ktorých chceme stavať našu hru túto sezónu, ale hlavne slabé stránky, ktoré sa pokúsime čo najviac počas sezóny eliminovať. Do All-stars výberu sa dostal Samo Siváček. Riško Ondruš sa stal MVP nášho družstva. Celkovo sne si pripísali sme dve výhry a dve prehry. Ďalší turnaj EYBL čaká našich žiakov až vo februári v roku 2020 v Budapešti.