Ročník 2021/22 je pre Inter minulosťou

SPIŠSKÍ RYTIERI – INTER BRATISLAVA 90:52

(21:15, 27:10, 21:19, 21:8)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:0

V základnej časti sme so Spišskou Novou Vsou mali vzájomnú bilanciu 3-1, no nie nadarmo sa hovorí, že play-off je celkom iná súťaž. Navyše, prvé kolo Niké SBL sa hrá len na dve víťazstvá, a tak nezdar v prvom dueli dostane tím do akútneho ohrozenia, kým druhé zakopnutie rovná sa vyradeniu. A to sa prihodilo aj Interu, ktorý po vyčerpávajúcej stredajšej bitke s frustrujúcou koncovkou v sobotu nenašiel dostatok síl, aby vzdoroval úradujúcemu majstrovi.

PRVÝ POLČAS. Skóre otvoril Trevor Blondin a v úvodných minútach žlto-čierni viedli. Najviac 8:2. Od stavu 9:12 potiahli domáci sériu 12:0 a od tohto momentu sa im Bratislavčania už len dívali na chrbát. Kým prvá časť sa ešte neskončila nijako tragicky - 21:15, druhá bola pre hostí pohromou. Chvíľami pôsobili bezradne, prehrali ju 10:27 a na polčasovú prestávku odchádzali s 23-bodovým mankom za stavu 25:48.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán Spišiaci rýchlo odskočili na 30 a neskôr aj 31 bodov a potom sa síce chvíľami hrala opticky vyrovnaná partia, ale rozdiel stále osciloval medzi 25 až 30 bodmi. Žiadna dráma ako v stredu, keď sa Inter z -20 dokázal priblížiť na -3, sa neopakovala. Naopak, v závere sa nožnice opakovane roztvorili na 38 bodov a týmto priepastným rozdielom sa duel aj skončil – 90:52.

REČ ŠTATISTÍK. Double-double Džiugasa Slavinskasa za 16 bodov a 10 doskokov, či 14 bodov 18-ročného Maťa Kollera a 13 Trevora Blondina hrajúceho so sebazaprením, nie sú zlou vizitkou, lenže Inter prepadol ako tím... Hrozivo pôsobí 25 strát a značnú výpovednú hodnotu má aj 32-percentná úspešnosť streľby za dva body... Neprekvapuje, že Spišská bola podstatne lepšia takmer vo všetkých relevantných ukazovateľoch.

ČO ĎALEJ? Ďalej už nič. Pre seniorský A-tím sa sezóna 2021/22 definitívne skončila. V ďalších týždňoch tak budeme fandiť hlavne žlto-čiernej mládeži. Obzvlášť sa tešíme na účinkovanie juniorov v aprílovom superfinále European Youth Basketball League.

SNV: Dennis 23, Hlivák 18, Stevanovič 13, Baťka 8, Morsell 7 (Gavrilovič 10, Richardson 8, Javorský 3, Židzik 0).

Tréner: S. Svitek.

INTER: Slavinskas 16, M. Koller 14, Blondin 13, Zubac 6, Fusek 3 (D. Koller 0, Hudec 0, M. Malovec 0, Orihel 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Štefan SVITEK (tréner SNV) : „Veľká gratulácia chlapcom k postupu. Myslím si, že až na úvodné dve minúty bol na palubovke len jeden tím. Vychádzali sme z dobrej obrany, ustrážili sme si doskok a podnikali rýchle protiútoky, čo bola dnes naša silná zbraň. Chválim celý tím, no v prvom polčase bol absolútne rozdielovým hráčom Dennis, ktorý svojim pohybom, zmenou tempa hry, bol rozhodujúcim faktorom toho, že sme si už v prvom polčase vytvorili dostatočný náskok. Nech mu forma vydrží! Sme v semifinále, ideme bojovať o ďalšie méty.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Gratulujem domácim k postupu. My sme sa snažili niečo ukázať, ale bohužiaľ to nestačilo. Musíme to prijať s rešpektom, domáci boli oveľa lepším tímom. My sme ukázali všetko, na čo máme. Sklamanie je samozrejme cítiť, sezóna sa skončila, ale taký je život a šport. Niekto prehráva, niekto vyhráva, v semifinále je Spišská Nová Ves a prajem jej, aby sa jej darilo aj naďalej.“