Z Lučenca vezieme dva body za víťazstvo!

BKM Lučenec – Inter Bratislava 66:75

(15:21, 16:21, 20:19, 15:14)

Po troch smolných a tesných prehrách dosiahol Inter v utorok prvé víťazstvo na súperovej palubovke v ročníku 2021/2022, keď uspel v slovinskom Senčure. V piatok v Lučenci sa potvrdilo, aký to bol dôležitý impulz. Zverenci Olega Meleščenka totiž podali sebavedomý výkon a ambicióznych domácich zdolali presvedčivo 75:66.

PRVÝ POLČAS. Inter od začiatku hrýzol. Od stavu 13:13 využil nedôslednosť domácich a odpútal sa na 21:13. Úvodnú časť vyhral 21:15. V druhej síce Lučenčania skorigovali na 17:21, ale žlto-čierni následne potiahli sériu 10:0 a odrazu viedli 31:17. Dvojciferný náskok si udržali až do prestávky, na ktorú odchádzali za stavu 42:31.

DRUHÝ POLČAS. Domáci túžili čosi ešte so zápasom urobiť, ale Bratislavčania ich držali na dištanc. Až v závere tretej desaťminútovky skresali 51:56, no Trevor Blondin a Ivan Gandia-Rosa rýchlo prinavrátili Interu dvojciferný náskok 61:51. V záverečnej časti sa Novohradčania síce opakovane priblížili na -7, ale žlto-čierni nedovolili prekvapenie. Vyhrali 75:66 a Lučencu aj s úrokmi odplatili októbrovú prehru 92:96 z Pezinka.

REČ ŠTATISTÍK. Najlepším strelcom zápasu bol 22-bodový Trevor Blondin. Ivan Gandia-Rosa pridal 16 bodov. Jure Zubac zaznamenal ďalšie double-double, keď k 15 bodom pridal 10 doskokov. Dvojciferný nástrel predviedol aj Džiugas Slavinskas, autor 14 bodov. Timo Malovec zostal na 8. Žiaľ, nik ďalší sa nepridal... Vo väčšine štatistických ukazovateľov neboli markantné rozdiely, až na trojkovú streľbu, kde Inter premenil z 26 pokusov 9, kým domáci z rovnakého počtu len 4.

ČO ĎALEJ? Reprezentačná prestávka, počas ktorej Slovensko nastúpi najprv vo štvrtok v Leviciach proti Belgicku a potom, budúcu nedeľu, si v Rige zmeria sily s Lotyšskom. Chýbať by pri tom nemal kouč Oleg Meleščenko, ktorý vedie aj národný tím a Timo Malovec, ktorý dostal pozvánku. Náhradníkom je aj jeho brat Matúš. Žiaľ, Michael Fusek, ktorý bol v lete oporou národného tímu, ešte nie je fit po zranení.

Inter odohrá najbližší súťažný zápas v utorok 30. novembra, keď sa v rámci Slovenského pohára predstaví v Holíči. Doma (v Pezinku) nastúpi až v stredu 8. decembra, keď si zmeria sily so Svitom.

LUČENEC: Castlin 20, Maričevič 12, Bob 9, Buie 6, Bolek 3 (Zorvan 9, Jackuliak 7).

Tréner: D. Sokolovsky.

INTER: Blondin 22, Gandia-Rosa 16, Zubac 15, Slavinskas 14, T. Malovec 8 (D. Koller 0, Minarovjech 0, M. Malovec 0, Randuška 0, Borodovčák 0, M. Koller 0).

TH: 14/8 – 11/8.

FAULY: 15 – 19.

5 FAULOV: 31. Bob.

TROJKY: 26/4 – 26/9.