Chýbalo málo...

BC PRIEVIDZA (2.) – INTER BRATISLAVA (7.) 88:84

STAV SÉRIE 1:0

X

PRIEBEH: Inter sa ujal vedenia 5:0 a aj keď sa rivali opakovane vystriedali vo vedení, Bratislavčania vyhrali úvodnú periódu 24:21. V druhej časti sa však Hornonitrania dostali do rytmu, v obrane boli dôslednejší a postupne prevzali iniciatívu. Vďaka tomu odchádzali na prestávku s dvojciferným vedením 45:35.

Po zmene strán najprv Inter znížil na rozdiel dvoch košov, no domáci odpovedali a vzdialili sa na +12. Inter však opäť dokázal korigovať, a tak pred poslednou časťou bol stav 68:63. V nej sa najprv žlto-čierni dočkali vyrovnania a potom sa už hrala vyrovnaná partia, z ktorej napokon vyšli víťazne domáci. Vyhrali 88:84 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

BOD ZLOMU: Zhruba pol minúty pred koncom štvrtej štvrtiny za stavu 84:86 (z pohľadu hostí) zahodil najprv Ozren Pavlovič a vzápätí aj Gojko Sudžum dva nádejné pokusy. Inter mohol vyrovnať a ktovie, možno si vynútiť predĺženie. Miesto toho na opačnej strane Xavier Rhodes upravil na konečných 88:84.

REČ ČÍSEL: Väčšina štatistických ukazovateľov bola pomerne vyrovnaná. Prievidza o čosi presnejšie strieľala a o čosi lepšie doskakovala... Inter sa tento raz dopustil len 9 strát (domáci 13)... Pre Prievidzu to bolo desiate domáce víťazstvo v rade, keď naposledy pred vlastným publikom zaváhala ešte na začiatku decembra. Vtedy po predĺžení tesne podľahla práve Interu 84:86.

ČO ĎALEJ? Zapíšte si do kalendára termín streda 17. apríla, čas 18:00 hod. Práve vtedy je na Pasienkoch na programe pokračovanie štvrťfinálovej série. Žlto-čierni budú potrebovať, aby ste ich povzbudili na ceste za dôležitým víťazstvom. Pretože ak to nevyjde, pokojne to môže byť aj posledný domáci zápas Interu v sezóne 2023/24. S istotou vieme, že sa bude hrať aj v sobotu v Prievidzi a samozrejme, chceme si vynútiť pokračovanie, ktoré by sa hralo zrejme v utorok 22. apríla opäť na Pasienkoch. Ale to je ešte ďaleko...

X

ŠTATISTIKY:

(21:24, 24:11, 23:28, 20:21)

PRIEVIDZA: Jackson 26, Taylor 23, Rhodes 17, Milner 8, Bolek 0 (Belikov 11, Kincel 3, Krčmárik 0).

Tréner: S. Jankovič.

INTER: Smith 20, Daye 15, Pavlovič 15, Hudec 6, Zdanavičius 6 (Sudžum 14, Kozlík 5, M. Koller 3, Szabó 0, D. Koller 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk):

Saša JANKOVIČ (tréner Prievidze): „Podľa očakávaní tvrdý zápas, nervozita, bojovnosť. Možno začiatok zápasu nebol z našej strany nejaký krásny, prvú štvrtinu sme sa ešte celkovo hľadali, dostávali sa do nášho rytmu, ale potom, keď už sme sa do neho dostali, spravili sme slušný náskok. Ako vieme, Inter je veľmi skúsený tím, majú silu, nedovolili nám ich zlomiť, stále sa vracali späť do zápasu. Nakoniec to bolo o jednej lopte, o šťastí. Tentokrát tá lopta spadla na našu stranu a ja som rád, že to pre nás dopadlo dobre. Je to 1:0, musíme čím skôr zabudnúť na tento zápas, lebo ideme do Bratislavy a spravíme tam všetko, aby sme zvíťazili.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Jediné, čo môžeme povedať z nášho pohľadu, že veľká škoda. Mali sme spod koša dve čisté situácie, aby sme zápas vyrovnali, ubránili posledný útok, možno dostali zápas do predĺženia. Myslím si, že sme zmeškali veľkú príležitosť. Treba si z toho zobrať pozitívne veci, čo sme spravili, ako sme sa do zápasu vrátili. Musíme to zanalyzovať, na stredu sa pripraviť a doma vyhrať.“